Şehit Yıldız 22. Yılında Dualarla Anıldı

  0
  118

  1994 yılında Bingöl’de Bölücü Terör Örgütü PKK Mensupları ile girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakkı Yıldız 22. yılında anıldı.

   

  Şehit Piyade Uzman Çavuş Hakkı Yıldız için Şerefli Köyünde okunan Mevlid-i Şerife  Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Askerlik Şubesi Başkanın Albay Davut Kulalar, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Şehit Piyade Uzman Çavuş Hakkı Yıldız’ın ailesi ve vatandaşlar katıldı.

   

  Şerefli Köyüne gelişinde Vali Abdullah Erin’i ve beraberindeki heyeti, Şehit Piyade Uzman Çavuş Hakkı Yıldız’ın babası Hayrettin Yıldız, şehidin kardeşleri ile Şerefli Köyü halkı karşıladı.

   

  Programda Mevlid-i Şerif ve Kura’n-ı Kerim okunmasının ardından ilahiler seslendirildi.

   

  Hakkı Yıldız’ın mertebelerin en yükseği olan şehadet mertebesine eriştiğini belirten Vali Abdullah Erin, “Şehadet herkese nasip olmaz. Biz vatanımızı canımızdan aziz bilmiş bir milletiz. Bugün, canını ülkesi uğruna seve seve feda eden kahramanlar sayesinde, ay yıldızlı bayrağın altında huzur ve güven içinde yaşıyoruz. Vatan uğruna şahadet şerbeti içen bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyorum”dedi.

   

  Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından Vali Abdullah Erin, Şehit Uzman Çavuş Hakkı Yıldız’ın babası Hayrettin Yıldız ve şehidin yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek köyden ayrıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz