Şehit Uzman Çavuş Bozkurt Kahta’da Toprağa Verildi

  0
  105

  Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Mehmet Ali Bozkurt, Kahta ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

  Şehit uzman çavuş Mehmet Ali Bozkurt’un cenazesi sabah saatlerinde helikopter ile önce Adıyaman Havalimanı’na, oradan da konvoy eşliğinde son kez ilçedeki Menderes Mahallesi 9009 sokaktaki baba evine getirildi.

  Şehit uzman çavuş Mehmet Ali Bozkurt’un cenazesini burada babası Hacı, annesi Naile kendisi gibi Şırnak’ta vatani görevini yapan ve cenaze için izinli olarak gelen kardeşi Osman ile diğer kardeşleri ve yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı.

  Kürtçe ağıtlar yakan ve cenaze aracına kapanan şehidin yakınları uzun süre gözyaşı döktü.

  CENAZE ARACINI BELEDİYE BAŞKANI KULLANDI

  Burada helallik alındıktan sonra şehidin cenazesi, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun kullandığı cenaze arabası ile Oduncular Pazarı Mezarlığı’na getirildi. Burada yapılan törene şehidin ailesi, yakınları, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Adın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, askeri erkan, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

  – PKK’YA ÖFKE SELİ

  Cenazenin götürülüşü sırasında binlerce vatandaş terör örgütü PKK aleyhine slogan atıp, beddua etti.

  Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından kıldırılan cenaze namazından ardından kalabalık ‘Kahrolsun PKK’ sloganı attı. Şehit uzman çavuşun cenazesi daha sonra askerlerin omuzlarında defnedileceği mezara taşındı. Bu sırada şehit uzman çavuşun babası Hacı Bozkurt ile asker kardeşi Osman Bozkurt’u, Vali Mahmut Demirtaş ve milletvekilleri koluna girerek teselli etti.

  Şehit uzman çavuş Bozkurt, daha sonra gözyaşlarıyla toprağa verildi.
  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz