ŞEHIT KEMAL MERMER DUALAR İLE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  0
  85

  Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde operasyona çıkan askerlerin üzerine yıldırım düşmesi sonucu 3 asker şehit oldu,

  Yıldırım düşmesinden sonra şehit olan 4 askerden biri olan 21 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Onbaşı  Kemal Mermer’in cenazesi askeri uçak ile Adıyaman’a getirildi.Hava alanın alınan Şehidin naşı Adıyaman Belediyesi  cenaze aracı ile  Yeni Mezarlık camii morguna  getirildi. Cuma namazı sonrasında   21 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Onbaşı  Kemal Mermer’in cenaze namazını İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü kıldırdı. Kılınan cenaze namazı sonrasında  21 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Onbaşı  Kemal Mermer’in tabutu başına  gelip gözyaşı döken  yakınları sinir krizi geçirirken Kemal Mermer’in 21 yaşındaki kardeşi Harun Mermer ise baygınlık geçirdi. Daha sonra dualar eşliğinde 21 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Onbaşı  Kemal Mermer Adıyaman’ın İndere Köyü’nün Oluklu Mezrasındaki şehit mezarlığına defnedilmek üzere götürüldü.

  Kemal Mermer’in askerliğini İstanbul’da yaptığı ve askerlik sonrası Jandarma Komando Uzaman Onbaşı  olarak göreve başladığı öğrenildi. Kardeşi Harun Mermer’in ise Şırnak’ta askerlik yaptığı ve izinli olarak memleketine geldiği öğrenildi.

  BHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz