Şehit Gözyaşlarıyla Memleketi Malatya’ya Uğurlandı

  0
  118

  Adıyaman merkez Pirin Yolu Malatya Caddesi Beri Köprüsü Kavşağında Özel Harekat Şube Müdürlüğüne ait zırhlı aracın devrilmesi sonucu yaralanarak Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan ve yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılmayarak şehit olan Polis Memuru Seracettin Kılınç’ın cenazesi düzenlenen törenle memleketi Malatya’ya uğurlandı.

   

  Şehit Özel Harekât Polisi Seracettin Kılınç için Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

   

  Törene Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Ağır Ceza Başkanı Mehmet Yener, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Emniyet Teşkilatı, Özel Harekat Polisleri,  askeri erkân, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

   

  Törende Vali Abdullah Erin, şehidin babası Mehmet Kılınç ile kardeşinin koluna girerek elini bir an olsun bırakmadı.

   

  Şehit Polis Memuru Seracettin Kılınç’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Polislerin omuzlarında törenin yapılacağı alana getirildi. Saygı duruşunun ardından Şehit Polis Memuru Seracettin Kılınç’ın öz geçmişi okundu.

   

  Düzenlenen törende konuşan İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner “Bugün burada kıymetli meslektaşımız Şehit Polis Memuru Seracettin Kılınç’ı ebedi istiratgahına uğurlamak üzere bir arada toplanmış bulunuyoruz. Her ölüm büyük bir acı ve büyük bir kayıptır. Şehidimiz ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna başta Tunceli, Şanlıurfa, Diyarbakır Sur ve Mardin Nusaybin gibi terör bölgelerinde yürütülen operasyonlarda aktif olarak görev almıştır. Kahraman şehidimiz 18.08.2016 tarihinde ilimizde yürütülen güvenlik tedbirleri kapsamında, 2 arkadaşıyla birlikte görev yaparken hareket ettikleri zırhlı aracın sivil araca çarpmaması için manevra yaptığı esnada kaza geçirerek şehit olmuştur. Şehidimizin mekânı cennet olsun. Bu kahraman şehidimizi yetiştiren ve vatana hizmet etmesini sağlayan başta şehidimizin ailesine ve emniyet teşkilatına Allah’tan sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum”dedi.

   

  Yapılan konuşmanın ardından İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından yapılan dua sonrası Şehit Polis Memuru Seracettin Kılınç’ın cenaze töreni Ambulansla memleketi Malatya’ya uğurlandı.

  adiyaman_sehit_ozel_hareket_polisi_1 adiyaman_sehit_ozel_hareket_polisi_2 adiyaman_sehit_ozel_hareket_polisi_5 adiyaman_sehit_ozel_hareket_polisi_6man

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz