Samsat’ta Okullar Tadilattan Geçirildi

  0
  103

  Samsat ilçesinde 28 Eylül tarihinde başlayacak olan 2015-2016 eğitim -öğretim sezonu ile ilgili hazırlıklarını sürdüren Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okullardaki eksiklikleri gidermek için yoğun bir mesai harcıyor.

  Taşkuyu İlkokulu, Örentaş Ortaokulu, Zeynel Aslan İlkokulu ve Uzuntepe okulları yeni eğitim – öğretime yetiştirilmek için tadilatları hummalı bir şekilde devam ediyor.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, yeni eğitim – öğretim yılına hazır olduğunu, bazı okullardaki küçük tadilat çalışmalarının tamamlandığını ve bazılarında ise bitmek üzere olduğunu söyledi.

  Akın, ” Fiziki eksiklikleri bulunan okullarda iç cephe tamir, bakım ve boyamanın yanı sıra kapsamlı tadilatlar yapılıyor. Bazı okulların giriş ve çıkış merdivenleri yenilenirken, Sınıf ve koridorlar boyanıp, zemin döşemeleri elden geçiriliyor. Sınıfların kapıları ile eskimiş pencereler yenileriyle değiştiriliyor. Yeni eğitim-öğretim döneminde ders başı yapacak öğrenciler bakım ve onarımlarla yepyeni bir görünüme kavuşan sınıflarda daha iyi şartlarda eğitim görebilecekler” dedi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz