Samsat İlçesi Seçime Hazırlanıyor

  0
  162

  30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler ile mahalle muhtarlıkları ve ihtiyar heyetleri; seçimlerinin huzur ve güven ortamı içinde geçmesi, uygulamalarda birlikteliğin sağlanması, yasal hükümlerin hatırlatılması amacıyla toplantı yaptı.
  Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, İlçe Jandarma Komutanı Murat Tanış, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Kalaycı, Kaymakamlık İlçe Yazı İşleri Müdürü Memet Korkmaz, siyasi parti ilçe başkanları ve Seçim Güvenliği Koordinasyon Komitesi üyeleri katıldı.
  Toplantıda konuşan Kaymakam İsmail Sündük, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde vatandaşların seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içerisinde, baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan kullanmalarını temin etmek amacıyla tedbirler alındığını ifade etti.
  Kaymakam Sündük, “Seçimler, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarındandır. Halkımızın özgür iradesini ortaya koymasının bir göstergesi olan seçimlerin ilçemiz genelinde bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini arzu ediyoruz. Seçim sürecinin ilçemizde huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanması için her türlü güvenlik önlemini de almış bulunuyoruz. Seçim sürecinde ilgili kanunu uygulamak herkesin görevidir. Seçim sürecinde gürültü ve çevre kirliliği konusunda da gerekli hassasiyet gösterilmelidir. Kamu çalışanları ve görevliler olarak her parti ve adaya eşit mesafede, adil bir yaklaşım sergilemek zorundayız” dedi.
  Yüksek Seçim Kurulu’nun kararlarının hatırlatılması ile devam eden toplantıda seçim güvenliği ve alınacak tedbirler anlatıldı. Toplantıya katılan siyasi parti temsilcileri ile görüş alışverişi yapılarak seçim sürecinde uyulması gereken kurallar konusunda mutabakat sağlanarak ortak kararlar alındı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz