Samsat Halkı Suriyeli Vatandaşlara Duyarsız Kalmadı

  0
  386

  Samsat Sahabe Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Samsat Sahabe-Der) Başkanı Haşim Uçar, Suriye’de insanların açlık ve sefaletten dolayı kan ağladığını belirterek, duyarsız kalmadıklarını söyledi.
  Samsat Sahabe-Der Başkanı Haşim Uçar, Uluslararası İnsani Yardın Derneği (İHH) tarafından yardımlar toplandığını ve Samsat ilçesinden 25 ton civarında un ve kuru gıda yardımı yapıldığını belirtti.
  Haşim Uçar, Samsat ilçesinde birçok sivil toplum kuruluşun bir araya gelerek İHH’nın yardım kampanyasına katıldıklarını ve topladıkları 25 ton civarında un ve kuru gıda yardımının bir TIR ile Suriyeli Müslümanlara gönderildiğini ifade ederek, “Soğuk kış şartlarında savaş nedeniyle yaşam mücadelesi veren Suriyeliler zor koşullarda yaşıyorlar. Bizim burada rahat uyku uyumamız söz konusu olamaz. Dostluk ve kardeşliğin yoğun olduğu günler yaşıyoruz. Samsat şimdiye kadar olduğu gibi her zaman mazlumların yanında olmuştur. Suriye halkı sıkıntılar çekiyor, sıkıntıları bitene kadar Suriye halkının yanında olacağız. Samsat STK Platformuna dahil olan bütün sicil toplum kuruluşu ile siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz