Şampiyon Boksörlerden Vali Erin’e Ziyaret

  0
  120

  Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığının 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 18-24 Eylül 2016 tarihleri arasında Ordu ilinde yapılacak olan Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası için birinci etap güç ve kondüsyon antrenmanı Gölbaşı ilçesinde başlatıldı.

  Ordu’da yapılacak müsabakalar öncesi 15 gün süre ile Gölbaşı İlçesinde düzenlenen kampa katılan Türkiye Şampiyonasında başarılı olmuş teknik heyetin uygun gördüğü 40 bayan sporcu 22 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Gölbaşı ilçesinde Avrupa Şampiyonasına hazırlanacak.
  Boks alanında Avrupa şampiyonasında derece yapan bayan sporcular Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Türkiye Boks Federasyonu As Başkanı Faruk Hasetçi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü S. Ahmet Bağcı, Yıldız Bayan Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar ve teknik heyetle birlikte Vali Abdullah Erin’i ziyaret etti.
  Avrupa Boks Şampiyonu bayan sporcular ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden  Vali Abdullah Erin, 18-24 Eylül 2016 tarihleri arasında Ordu ilinde düzenlenecek Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası için 15 gün süre ile Gölbaşı ilçesinde kampa giren sporculara başarılar dileyerek, “ Ordu ilinde düzenlenecek boks şampiyonasında sporcularımızın şanlı bayrağımızı daha da yükseklere çıkaracağına inanıyorum. Gençlerimizin sadece spor alanında değil her alanında gerçekleştirmesi gereken hedefleri olmalıdır.  Sizler pırıl pırıl bir milletin necip evlatlarısınız. Bizler birikimiyle, kültürüyle, tarihiyle ve altına imza attığımız başarılarla dünyada ender milletlerden bir tanesiyiz. Bizler bin yıl dünyayı yönetmiş bir milletiz. Toplumun içerisinde bu kabiliyete sahip olan gençlerimizi bulmak, onlara imkan sağlamak devletin en başta gelen görevlerinden bir tanesidir. Bundan sonra da diliyor ve umut ediyorum ki, o pırıl pırıl gençlerimiz bütün alanlarda olduğu gibi spor alanında da yeryüzünde bütün milletlere meydan okuyacak bir noktaya gelecektir. Tekrar sporcularımıza başarılar diliyorum”dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz