Salman: “Esnafımız Bayramdan Tam Randıman Alamadı”

  0
  124

  Yeni Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, Kurban Bayramında esnafın tam olarak randıman alamadığını bildirdi.

  Salman, yaptığı açıklamada, Adıyaman’da yaz olması nedeniyle genelde birinci bayram ile ikinci bayram arasında düşüş yaşandığını ifade etti.

  Ramazan Bayramında canlılık olduğunu ama Kurban Bayramında bu durumun tam tersine döndüğüne dikkat çeken Salman, şunları söyledi:

  “İhtiyaclarını alanlar pek ikinci bayramda fazla yüklenmiyor ama yaz olmasından dolayı birde son bahara girişinde okulların açılmasından dolayı esnaf kardeşlerimizin bu bayramda fazla randıman almadıklarını bize söyleyenlerden biliyoruz”

  -ESNAFIMIZ KREDİYE GELİYOR

  Esnafın kredi çekmek için sırada beklediğini aktaran Salman, “Şuanda esnafın kredi talebine sık sık geliyorlar. Bu demek oluyorki bayramda iş yapmadıklarını gösteriyor” diye konuştu.

  – BİN KİŞİYE KREDİ KULLANDIRDIK

  Bin esnafa kredi kullandırdıklarını belirten Salman, “Şuanda bizim kuruluşumuzdan bu yana bin kişiye yakın kredi kullandırmışı. Şuanda bizde bekleyen dosya sayısı 100 kişi. Bunuda rakama vurduğun zaman 4.5 milyona yakın bir para yapıyor. Şuanda vatandaş çeklerini, senetlerini ödemelerinde zorluk çekmemek için karşı tarafa mahcup. Tabiî ki bize yani şuanda kredi taleplerine başvuruyorlar, ikinci bir seçenek ise bazı dostlarımız, bazı arkadaşlarımız, işlerini genişletmek için bize kredi talepleri oluyor” şeklinde konuştu.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz