Şair Dursun Ali Erzincanlı’ya Fahri Hemşehrilik Beraatı

  0
  141

  Adıyaman Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında, Şair Dursun Ali Erzincanlı’ya fahri hemşehrilik beratı verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

  Adıyaman Belediye Meclisi tarafından Ocak ayı meclis toplantısında, ülkenin önde gelen şair ve ilahi sanatçılarından Dursun Ali Erzincanlı’ya fahri hemşehrilik beratı verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

  Son olarak, 15 Temmuz’un karamanlarından olan şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir için yazdığı ‘30 Kuş’ adlı şiiri ile büyük bir beğeni toplayan ve 2016 yılının Kasım ayında 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen geceye katılan Şair Dursun Ali Erzincanlı’nın Adıyaman’a olan sevgisini dile getirmesi üzerine böyle bir kararı aldıklarını söyleyen yetkililer, “Adıyaman halkı tarafından çok sevilen ve Peygamber Efendimiz (SAV)’e naatlar okuyan, kendine has ilahiler söyleyen sair ve ilahi sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı’ya fahri hemşehrilik beratı verilmesini oy çokluğuyla kabul ettik” dedi.

  Şair Dursun Ali Erzincanlı ise fahri Adıyamanlı olmanın kendisini oldukça memnun ettiğini dile getirerek, beraatı almak için kısa süre içerisinde yeniden Adıyaman’a gelmeyi istediğini söyledi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz