Sahte Polislerin Dolandırıcılığı Son Anda Engellendi

  0
  95

  Kendilerini başkomiser olarak tanıtarak para talebinde bulunan dolandırıcılara inanan iki vatandaş, dolandırılmaktan polis ekipleri sayesinde son anda kurtuldu.
  Edinilen bilgiye göre, E.K. ile E.S.’yi telefonla arayan kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslar, kendilerini başkomiser olarak tanıtıp, E.K. ve E.S.’nin suç örgütüne karıştığını ve bunun için ellerinde ne kadar para varsa belirtecekleri adreslere bırakmaları gerektiğini söyledi.
  E.K., bankaya giderek 50 bin TL para kredi çekmek istediği esnada Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından durdurularak kendisinin dolandırıldığı, kredi çekmemesi konusunda uyarıldı. E.S. ise, 40 bin TL para, 6 adet çeyrek altın ve 10 adet cumhuriyet altınını dolandırıcıların söylediği adrese bırakmak üzere Şanlıurfa’ya doğru kendi aracıyla yola çıktı. E.S.’nin yakınları tarafından fark edilen durum polise bildirilirken, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçerek E.S.’yi dolandırılmaktan kurtarmak için Şanlıurfa’ya doğru yola çıktı. Bir yandan ise, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü polis ekiplerini bilgilendirdiler. E.S.’yi Şanlıurfa’nın girişinde durduran ekipler, kendisine durumu anlattılar. Bunun üzerine E.S., polis ekiplerinin eşliğinde Adıyaman’a döndü. Kendilerinin son anda dolandırılmaktan kurtarıldıklarını belirten E.K. ve E.S., polis ekiplerine teşekkür etti.
  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz