Sağlıklı Dişler Ödül Getirdi

  0
  38

  Okul Diş Sağlığı Projesi kapsamında her ay 19 bin öğrencinin ağız ve diş sağlığı kontrolünün yapıldığı Adıyaman’da, 2 bin öğrenci tişört ile ödüllendirildi.
  Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, 4 yıldan beri yürütülen Okul Diş Sağlığı Projesi’nin çok başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, “Özellikle ilköğretim seviyesindeki çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek, hakikaten istediğimiz ölçüde ağız diş sağlığına ulaşmamız için eğitim ve farkındalık çalışmaları devam ediyor. Başarılı sonuçlar elde ettik. Bu proje kapsamında personelimiz bu projeyi özveriyle yürütmekte ve ciddi katkılar sunmaktadır” dedi.
  Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Cahit Gökalp, ise, “19 bin öğrenciye her ay düzenli olarak sınıflarında ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerde 4 kez flor uygulaması, 4 kez eğitim, 1’de tarama çalışması yapıyoruz. Bu eğitimlerde diş fırçalama alışkanlığını oturtmaya çalışıyoruz. Fırçalama takip çizelgelerini ailelerine gönderiyoruz. Dişlerini iki ay üst üste fırçalayanlara diş koruyucu rozeti takıyoruz. Buna devam edildiğine kanaat getirilirse ödül kazanıyorlar. Bu yıl 2 bin öğrenciye ödül vereceğiz. Bu uygulamada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde öğrencilere tişört hediye edildi.
  Ödül törenine Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, Kamu Hastaneler Birliği Tıp Hizmetler Daire Başkanı Süleyman Kılınç, İdari İşler Daire Başkanı Osman Aydın, Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Cahit Gökalp ve görevliler katıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz