‘Sağlık ve Fiziksel Aktivite’

  0
  40

  Adıyaman Belediyesi tarafından ‘Sağlık ve Fiziksel Aktivite’ isimli etkinlik düzenlendi.
  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adıyaman Kadın Sağlık ve Spor Eğitim Merkezi (AKSEM) ve Toplum Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri program, TOGEM Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
  Çok sayıda davetlinin katıldığı etkinliğe konuşmacı olarak katılan Pilates Eğitmeni Naciye Sönmez, Diyetisyen Abdullah Tepe ve Obezite Diyabet Eğitim Hemşiresi Nadide Baplı, katılımcıları çeşitli konularda bilgilendirdi. Programda obezite, beslenme, diyabet, fiziksel aktivite, egzersiz, spor ve tuzun azaltılması başlıklı konular işlendi. Etkinlikte tuzun hayatımızdaki yeri, oluşturduğu tehlikeler, sporun hayatımızdaki önemi ve yaşam boyu sağladığı yararlar konuşuldu. Doğru ve düzenli beslenme ile obezitenin azaltılacağını belirten konuşmacılar, “Obezitenin hayatımızdan çıkarılması için işlediğimiz bu konularla elimizden geleni yapıyoruz. Günümüzün kronik hastalıklarından olan diyabet hakkında önemli etkinlikler tertip ediyoruz” ifadelerini kullandı.
  Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan AKSEM Sorumlusu Naciye Sönmez’in belediye adına halka faydalı olabilmek amacıyla bu tür etkinlikleri sık sık düzenlediklerini dile getirdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz