Sağlık-Sen, Sağlık Çalışanlarının Kreş Sorununu Dile Getirdi

  0
  134

  Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarının kreş taleplerinin karşılanması gerektiğini dile getirdi.
  Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Abdulkadir Bozan, Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticilerinin sağlık çalışanlarının taleplerini görmezden gelmemesi gerektiğini ifade etti.
  Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Abdulkadir Bozan, kreş taleplerinin karşılanmasını isteyerek, “Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlar bünyesinde çocuk bakımevleri açılmasının, görevli personelin güvenli ve huzurlu bir iş ortamında ve azamî verimlilikte istihdamının temini bakımından haiz olduğu hükmü bulunmaktadır. Sağlık çalışanlarımızın kreş talebi önemsenmiyor. Kahta Devlet Hastanesinde üyelerimizin yoğun talebi ve imzalı başvuruları üzerine yaptığımız girişimler neticesinde, Kahta Devlet Hastanesi yönetiminin pozitif yaklaşımları sonucu olumlu bulunarak Kamu Hastaneler Birliğine gerekli izin ve işlemler için resmi yazı yazılmıştır. Aradan geçen 5-6 aylık süreye rağmen, halen bir adım atılmamıştır. Adıyaman’a yapımı devam eden 400 Yataklı Devlet Hastanesi binasında da kreş planlanmasının olmadığı görüyoruz. Yeni binada mutlaka ve acilen bir çalışma yapılarak acil bir ihtiyaç olan kreş yapılmalıdır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz