Sağlık Müdürü Taş’tan Terör Açıklaması

  0
  135

  Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, 400 Yataklı Devlet Hastanesinde Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu ve sağlık çalışanlarıyla sağlık çalışanlarına yönelik yapılan terör eylemlerini kınadı.

  Taş, yaptığı açıklamada, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırıları ile genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütünün sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik alçakça saldırılarına devam ettiini bildirdi.

  3 sağlık çalışanının terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybettiğini belirten Taş, “Aile hekimimiz Doktor Abdullah Birol’un memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şehmuz Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alı konuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi. Sağlık hizmeti aksatılmaya çalışıldı” dedi.

  – HAKKARİ’DE HASTANEYE SALDIRI DÜZENLENDİ

  Taş, şöyle devam etti:

  “Son olarak Hakkari Şemdilli’deki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucu, neredeyse kullanılmaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdilli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkını engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.  Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımıza hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması, asla kabul edilemez”

  – BU SALDIRILARDA EN ÇOK BÖLGE İNSANIMIZ ZARAR GÖRÜYOR

  Bu saldırıların sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçladığını aktaran Taş, “Bu saldırılar, en çok bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve insani hakkı olan sağlık hizmetine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatına kast edilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş olan bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” diye konuştu.

  – HASTENELERDE GÜVENLİK TEDBİRİ ALINIYOR

  Hastanelerde çalışanların güvenliği için gereken tedbirlerin alındığını aktaran Taş, şunları söşledi:

  “Güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik terör operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek ve birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileri taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak. Ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil kardeşlik diyen gönüller şifa veren eller kazanacak”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz