Sağlık İçin Pedal Çevirdiler

0
94

Yeşilay Haftası nedeniyle Adıyaman’da gerçekleştirilen bisiklet turuna 7’den 70’e çok sayıda vatandaş katıldı.
1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından gerçekleştirilen ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Adıyaman Belediyesinin katkıları ile bisiklet turu düzenlendi.
Adıyaman’da 3.’sü düzenlenen ‘Sağlık İçin Pedalla’ bisiklet turu Adıyaman Valiliği önünden başladı. Onlarca bisikletli vatandaşın katıldığı bisiklet turu Mini Adıyaman’a kadar sürdü. Burada etkinliğe katılanlara meyve suyu ve kek ikramında bulunuldu. Mola sonrasında bisiklet turu tekrar Adıyaman Valiliğinde son buldu. Burada çekilen kura ile bir kişiye bisiklet hediye edildi.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, 1-7 Mart Yeşilay Haftasının tüm yurtta kutlandığını ve kendilerinin de bisiklet etkinliği düzenlediğini ifade ederek, farkındalık oluşturmak ve sağlıklı bir yaşam adına bu etkinliği gerçekleştirdiklerini aktardı.
Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, etkinliğe katılmaktan mutlu olduklarını belirterek, sağlık için spor yapmak gerektiğini kaydetti.
Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu ise konuşmasında, kötü alışkanlıklardan kurtulmak, fiziksel hareketin arttırılmasının desteklemesi gerektiğini vurguladı.
AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez ise çok güzel bir etkinlik olduğunu, Yeşilay Cemiyetinin çalışmalarını takdir ettiklerini söyledi.
Etkinliğe Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurahman Dimez, Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdür Yardımcısı Yaşar Sarıkaya ve çok sayıda vatandaş etkinliğe katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz