Sağlık Der Adıyaman Şubesi Kuruldu

  0
  132

  1991 yılında sağlık mensuplarının dayanışması, sağlıklı bir toplum ve çevre hedefiyle Dr. Ahmet Fevzi İnceöz ve arkadaşları tarafından Anakara’da kurulan “Sağlık Mensupları Dayanışma, Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği” Sağlık Der, Adıyaman’da da teşkilatlanmasını gerçekleştirdi.

   

  Sağlık Der Şube Başkanı Abdulkadir Bozan, yaptığı açıklamada, derneklerinin bugünkü hükümet tarafından uygulamaya konulan Aile hekimliği projesi ve genele sağlık sigortası başta olmak üzere 1990’lı yıllarda  bir çok sağlık projesi ürettiğini söyledi.

   

  Bu projelerin bazı değişikliklere uğrayarak uygulamaya konulduğunu aktaran Bozan, “Kurucu genel başkanımızın TBMM’deki çalışmalarıyla sigarasız toplum yolunda en büyük adımı atarak, teklif ettiği kanun yasalaşmıştır. 2006 yılında göreve gelen Dr. Kasım Sezen başkanlığındaki halen görevdeki yönetim 63 temsilcilik ve şube ve 7 yurtdışı temsilciği açmıştır. Ayrıca Sağlık Der son olarak da, 2-4 Aralık 2016 yılında İstanbul’da, 65 ülkeden Müslüman sağlık kuruluşlarının katıldığı uluslararası “Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi”ni gerçekleştirerek “Dünya İslam Sağlık Birliği” ni kurmuş ve Genel Sekreterliğini yürütmektedir. Sağlık Der Adıyaman Temsilciliği de, Genel Merkezimizin 19.12.2016 tarihli kararıyla görevine başlamıştır, 5 kişilik yönetim kurulu ile aşağıdaki gibi teşkilatlanmıştır. Sağlık Der Adıyaman Şubesi, istişare kültürü içerisinde, eleştiriye açık, uzlaşmacı bir bakış açısıyla her zaman pozitif, olumlu, sağduyulu, hak ve haklının yanında olacak ve mazlumun yanında duracaktır. Amacımız hayırdır, faydalı iş yapmaktır, Allah bizlere hayırlı hizmetlerde muvaffak olmayı nasip etsin. Allah bizleri hayra anahtar ve şerre set kılsın” dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz