Sağır Ailesi Ev Çilesinin Son Bulmasını İstiyor

  0
  50

  Kahta ilçesinde evleri yıkıldığı için Adıyaman’a taşınmak zorunda kalan Sağır Ailesi, evleri olmadığı için Kahta ilçesine dönemiyor. 
  Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Hürriyet Mah. 30 Nolu Sok. No:27 adresinde ikamet eden Sağır Ailesinin çilesi bitmek bilmiyor. Kış aylarında yığma yapı evlerinde çökme meydana gelen Sağır Ailesi, evi boşaltarak komşusunun evine yerleşti. Daha sonra Adıyaman’da bulunan akrabalarının yardımıyla Adıyaman’a gelen aile, tekrar Kahta ilçesine dönmek istiyor.
  Kahta ilçesindeki evleri yıkık dökük ve oturulamaz vaziyette olduğu için evlerine dönemeyen Sağır Ailesi, yetkililerden yardım bekliyor. Aile evlerinin yerine yeni bir ev yapılması halinde ilçeye geri dönmek istediklerini ve orada yaşamak istediklerini belirttiler.
  Abdullah Sağır, kendisinin iş olduğu zaman yevmiye ile çalışan bir işçi olduğunu ve evini yapacak imkanının olmadığını belirterek, “Uzun bir zamandan beri evimiz bu durumda. Yetkililerden evimin güvenle oturulabileceği bir hale getirilmesini istiyorum. Dünyadaki tüm mazlumların, yoksulların, yaşlıların, kısacası yardıma muhtaç her kesimin imdadına yetişen ve dualarını alan, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sesimizi duyacağına inanıyorum. Kimsesizlerin kimsesi, mazlumların yanında, bacası tütmeyenlerin yanında olduğunu belirten Başkanımız sesimizi duyacaktır. Türkiye sosyal devlettir. Sosyal devlet olmanın verdiği sorumlulukları hakkıyla yerine getirdiğini görüyoruz” dedi.
  Yaklaşık 50 yıllık kerpiç ev, yoğun yağmur yağışı ile duvarlarında çökmeler meydana gelmiş ve Sağır Ailesi evi acil şekilde boşaltmak zorunda kalmıştı.

  AW161639

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz