Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Arif Güler:“Adıyaman Bir Beton Yığını”

  0
  52

  Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Arif Güler, Adıyaman’ın beton yığını haline geldiğini belirtti.
  Partisinin seçim irtibat bürosunda vatandaşlarla sohbet eden Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Arif Güler, Saadet Partisi’nin Adıyaman’da tekrar ayağa kalktığını belirterek, 30 Mart seçimlerinde Saadet Bayrağını Adıyaman Kalesi’ne dikeceklerini söyledi.
  Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Arif Güler, seçim çalışmaları ve projeleri hakkında şunları söyledi:
  “Adıyaman’ın sorunlarına baktığımızda on yıldır başlı başına bir enkaz yığını bulunmaktadır. Öncelikle alt yapı yetersizliğinden dolayı en ufak bir yağmurda sel baskınları oluşmaktadır. Şehirde alternatif noktaların oluşturulamaması, alt geçit ve otoparkların yetersizliği Adıyaman halkı için tarifi imkânsız çilelere neden oluyor. Güneydoğu’nun parlayan yıldızı olarak tarif edilen Adıyaman’da modern anlamda bir konferans salonu ve kültür merkezinin bulunmaması Adıyaman için büyük bir kayıptır. Adıyaman’a parlayan yıldız diyoruz ama mevcut belediye binası bir nevi harabe durumda olması ise bir başka utancımızdır.
  Adıyaman’ın çehresini değiştirecek Eğri Çayı projesi vardı, o da yarım kaldı. Zaten mevcut belediye başkanının Adıyaman’a kazandırdığı bir projesi olmadığı için aday gösterilmedi. Yerine iki dönem milletvekilliği yapmış bir isim olan Kutlu’yu gösterdiler. Kutlu, milletvekilliği yaptı ama Adıyaman’a zerre katkısı olmadı. Dolayısıyla halkta bir karşılığı yok. Tamamen milletvekillerinin dayatmasıyla gelen bir aday oldu. Aday adaylığında bile adı geçmemişti. Son dakika aday gösterildi. Daha hazini ise kendini halka tanıtma tenezzülünde bile bulunmadı.
  Adıyaman’da Saadet Partisi şimdi seçimleri önde götürüyor. Gerek ev toplantıları, taziyeler gibi halkın bize çok büyük bir sevgisi ve ilgisi var. Gittiğimiz her yerde halktan ‘Oyumuz size, inşallah bizleri bu sıkıntılardan Saadet kurtaracak’ söylemleriyle karşılaşıyoruz. Yaşımızın genç olması sebebiyle halkın her kesiminden takdir topluyoruz ve bağırlarına basıyorlar. Saadet Partisi’ni bilmeyen yok Adıyaman’da. Saadet Adıyaman’da tekrar ayağa kalktı ve ‘bu yarışta lider benim’ dedi. İnşallah 30 Mart seçimlerinde Saadet bayrağını Adıyaman Kalesi’ne dikeceğiz.
  Biz her şeyden önce halkımıza şu sözü verdik; ‘Yapmayacağımız hiçbir projeyi ortaya koymayacağız’ Maalesef Adıyaman’da bir kısır döngü haline gelen bir durum var. O da gelen başkan kendinden önceki bütün projeleri çöpe atmakta ve devam edenleri bile durdurmaktadır. Bizim öncelikle verdiğimiz söz şu; Adıyaman’ın hayrına ve gelişmesine vesile olacak hangi proje varsa kaldığı yerden devam edecek ve Adıyaman’ı bu kısır döngüden kurtaracağız. Borç batağı haline gelen belediyeyi bu borçtan kurtaracağız.
  Çekilmez bir çile haline gelen Adıyaman trafiğini alt geçitler ve çok katlı otoparklarla rahatlatacağız. He türlü sosyal, kültürel ve sportif tesisleri inşa edip belediyemize ait imkanları halkımızın hizmetine sunup gerekli tüm kolaylığı sağlayacağız. Milli Görüş’ün şeffaf belediyecilik anlayışıyla ihaleler ve hesaplar halka sunulabilecek. Yıllardır küme düşme tehlikesinde olan Adıyamanspor’a gerekli tüm desteği sağlayarak hak ettiği değere kavuşturacağız. Engelli vatandaşlarımız için engelsiz bir Adıyaman oluşturacağız. Halkımızın kültür, sanat ve konferans gibi etkinliklerini modern rahat ve huzurlu bir şekilde icra edeceği kongre ve kültür merkezleri yapacağız. Kültür ve inanç turizminde şehrimizi markalaştıracağız. Tarihi Tuz Hanı’nı restore edeceğiz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz