Saadet Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Arif Güler: “Şiddetin Reçetesi Ahlâk Ve Maneviyattır”

  0
  81

  Saadet Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Arif Güler, kadına yönelik şiddeti kanun değişikliğiyle değil, zihniyet değişikliğiyle önlenebileceğini kaydetti.
  8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklamada bulunan Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Güler, her konuda olduğu gibi, kadına yönelik şiddetin çözümünün de önce ahlak ve maneviyat ile olacağını söyledi.
  Güler, “Şiddet kanun değişiklikleriyle değil, ancak zihniyet değişiklikleriyle önlenebilir. 8 Mart İslam tarihi açısından anlamlı bir gündür. İnsanlığın rehberi Hz. Muhammed’in (SAV) Veda Hutbesini 8 Mart 632 tarihinde gerçekleştirdi. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinde, kadın haklarına özel bir önem verdi. Efendimizin, kadınları ‘Allah’ın emaneti’ olarak tanımladı. Bizim inancımız; Cenneti dahi anaların ayakları altına sererek kadına en büyük değeri vermiştir. Elbette kadına yönelik şiddeti engelleyici tedbirler alınmalıdır. Ancak yaşadığımız süreç göstermiştir ki ne kadar kanun değiştirirseniz değiştirin, şiddet azalmak yerine artmaktadır. Bu yüzden biz diyoruz ki; asıl olan kanunları değil, zihniyetleri değiştirmektir. Bunun yolu da önce ahlak ve maneviyat diyerek vicdanlara manevi değerleri yerleştirmektir. Toplumun temelini aile, ailenin temeli ise kadındır. Kadının ihmal edildiği, haklarının gasp edildiği, ikinci sınıf muamele gördüğü, şiddet ve ayrımcılığa maruz kaldığı bir toplumun sağlıklı gelişebilmesi mümkün değildir. Saadet Partisi olarak kadına yönelik her türlü baskı, şiddet ve ayrımcılığa karşıyız. Biz sadece kadına değil insana yönelik her türlü ayrımcılığın son bulduğu bir dünya için çalışıyoruz. Bu duygularla, tüm hanım kardeşlerimizin, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz