Romanyalı Eğitimcilerden Vali Demirtaş’a Ziyaret

  0
  24

   

  AB Comenius Bölgesel Ortaklık çerçevesinde Güzel Sanatlar Lisesi ile Adıyaman Üniversitesinin ortaklığında hazırlanan “Kültür, Sanat ve Okul Etkinlikleri” projesi kapsamında Romanyalı bir grup eğitimci Adıyaman’a gelerek İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

  Romanya’dan gelen Eğitim Müfettişleri ve öğretmenlerin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getiren  Vali Mahmut Demirtaş, heyete Adıyaman tarihi, kültürü, sosyal dokusu ve misafirperverliği ile ilgili bilgi verdi.

  Adıyaman’ın sahip olduğu tarihi ve turistik yerlerle adeta bir açık hava müzesi konumunda olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman birçok medeniyetin buluştuğu, kaynaştığı, kucaklaştığı ve bu medeniyetlerin kültürleri ile yoğrulup bugünlere ulaştığı önemli yerleşim yerlerinden birisidir. İlimiz, ölümsüzlüğü gölgede bırakan sırlarıyla, 2000 yıldır antik dünyanın derinliklerinde gizlemiş en büyük gizemi, tanrıların göksel tahtı ve dünyanın sekizinci harikası olarak nitelendirilen Nemrut Dağını bağrında barındıran bir ildir. Bu eşsiz tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri mutlaka gezip görmenizi tavsiye ediyorum”dedi.

  Ziyarette, AB Comenius Ortaklık projesinin önemine de değinen Vali Mahmut Demirtaş,”Comenius Projesi ülkeler arasında eğitim ve kültür alanındaki işbirliğinin artırılmasının yanısıra, öğretmenlerimizin yurtdışındaki okulları görmeleri sağlanarak, eğitimde kaliteyi artırıp kültürler arası diyalogu geliştirmeyi hedeflemektedir. Güzel Sanatlar Lisesi ile Adıyaman Üniversitesinin ortaklığında hazırlanan bu proje kültür sanat ve okul etkinliklerin okullarda gerçekleştirilmesini hedefleyerek, bu etkinliklerin korunup gelecek nesillere aktarılmasını amaçlamaktadır. Bizlerde ilin yöneticileri olarak eğitimcilerimizle birlikte bu projeye büyük önem veriyoruz. Bu proje ile ilgili daha önce Çalıştaylar ve seminerler düzenledik”dedi.

  Sıcak bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, proje kapsamında Romanya’dan gelen Eğitim Müfettişleri ve Öğretmenler, Adıyaman’da çok sıcak karşılandıklarını ve kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı Vali Demirtaş’a teşekkür edip, ülkelerindeki eğitim sistemi ile ilgili bilgi verdiler.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz