Rektör Turgut’tan Anneler Günü Mesajı

0
207

Toplumumuzun temelini oluşturan, ailevi değerleri fedakârlıklarıyla bir arada tutarak hanelerini bir huzur mabedine dönüştüren annelerimizin bu özel gününü kutlamanın mutluluğu içerisindeyim.

Bugün, baş tacı yaptığımız, cennetin ayaklarının altında olduğuna inandığımız annelerimizin günüdür. Annelerimiz, en yüce duygulara sahip, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsalidir. Amaçları çocuklarını insani ve ahlaki değerlerle en iyi şekilde yetiştirmek, kendisinden daha iyi hayat şartlarına kavuşturmak, sevgi ve saygı ortamında, güçlü aile değerleriyle yarınlara hazırlamak olan annelerimiz,  çocuklarının mutlu olması ve başarısı için büyük bir sabırla gayret göstermektedirler. Bu nedenle, hem kültürümüz hem de inancımızda anaların yeri müstesnadır.

Peygamber Efendimizin, “Cennet, annelerin ayakları altındadır.” hadis-i şerifiyle önemini vurguladığı annelerimizin hakkı hiçbir şekilde ödenemez. Onlara layık birer evlat olmak ve onları mutlu etmek de evlat olarak bizlerin en büyük vazifesi olmalıdır. Onları sadece anneler gününde hatırlamak kafi değildir. Bir ömür boyunca, “Of!” bile demeden, annelerimize olan sevgi ve saygıyı her zaman muhafaza etmek, evlatları olarak hepimizin üzerine düşen önemli bir sorumluluktur.

Anneler Günü’nün, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza vesile olacağı inancıyla, şehit ve gazilerimizin anneleri başta olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyor, ellerinden öpüyorum. Ebediyete intikal eden annelerimizi de rahmetle anıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz