Rektör Turgut’tan Engelliler Haftası Mesajı

0
398

Engellerin, insanların zihinlerinde veya uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inanmalıyız. Engellilik, yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve onların ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren bir konudur. Engellilerimizin yaşamlarındaki tüm engellerin kaldırılması ve onlara her alanda fırsat eşitliği sağlanması önemli bir toplumsal ihtiyaçtır.

Geride bıraktığımız yıllar içerisinde devletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve duyarlı vatandaşlarımızın gayretleriyle, engellilerimizin sorunlarının çözümü konusunda büyük ilerleme sağlanmıştır. Bu alandaki mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi gerekmektedir.

Engelli öğrenci, personel ve vatandaşlarımızın Üniversite Yerleşkemizde daha rahat hareket edebilmeleri için bina, kaldırım ve sosyal alanlarda her türlü düzenleme yapılmıştır. Adıyaman Üniversitesi olarak, insan odaklı bir anlayışla engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya bundan sonra da çeşitli sosyal projelerimizle devam edeceğiz.

Küresel salgınla mücadele ettiğimiz böylesine zor bir dönemde engelli vatandaşlarımızdan beklentimiz, evlerinde kalarak kendilerini izole etmeleridir.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olması temennisiyle, tüm engelli kardeşlerimize geleceğe daha umutla baktıkları huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz