Protokol’dan Şehit Ailelerine Ziyaret

  0
  75

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde eşi Beyhan Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkan Vekili Ebubekir Fırat, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi ve Protokol üyelerinin eşleri ile birlikte şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 99. Yıldönümü münasebetiyle vatan uğruna canlarını feda ederek şehit düşen aileleri ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığındaki il protokol üyeleri, ilk olarak 1995 yılında şehit olan Piyade Çavuş Nedim şen’in ailesini ziyaret etti. Şehit Piyade Çavuş Nedim Şen’in 80 yaşındaki annesi Nuriye Şen’i hasta yatağında ziyaret eden Vali Demirtaş, şehidin annesi ile sohbet ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

  Heyet daha sonra 1996 yılında Şırnak Kubiktepe üs bölgesinde el bombasının patlaması sonucu şehit olan Çelebi Öztekin’in ailesini ziyaret etti. Vali Demirtaş’ı şehidin babası Hüseyin Öztekin ve kardeşleri karşıladı. Vali Demirtaş, Şehit Piyade Er Çelebi Öztekin’in babası Hüseyin Öztekin ile sohbet ederek, varsa istek ve sorunlarını dinledi.

  Buradaki ziyaretin ardından Vali Demirtaş Başkanlığındaki heyet, 1996 yılında Adıyaman Merkez Yavuz Selim Mahallesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Mahalle Bekçisi Mehmet Ağır’ın ailesini ziyaret etti.

  Ziyaretlerde şehit aileleriyle sohbet eden Vali Demirtaş, “Şehitlerin geride kalan aileleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Devlet olarak her zaman şehit ailelerimizin yanındayız. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emaneti olan ailelerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacaktır. Çünkü bu topraklar şehit ailelerimizin evlatları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Onların sevinci bizim sevincimizdir. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum”dedi.

  Şehit aileleri ise ziyaret dolayısıyla Vali Demirtaş’a ve diğer protokol üyelerine teşekkür etti.

  Şehit ailelerini ziyaretin ardından Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Adıyaman Şubesini ziyaret ederek, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz