Polisler Bu Kez Tiyatroyla Mesaj Verdi

  0
  100

  Toplumu çeşitli yöntemlerle uyuşturucu, dolandırıcılık ve çeşitli suçlar konusunda uyaran polisler, bu kez rol aldıkları tiyatro oyunu ile mesaj verdiler.
  Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler, Yeşeren Umutlar adlı tiyatro oyunu ile sokak çocuklarının içinde bulunduğu durumu anlattı.
  Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Yeşeren Umutlar-2’ adlı SODES Projesi kapsamında Adıyaman Belediyesi Kültür Müdürlüğü Konservatuarı Tiyatro Ekibi ile Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi’nde görevli polisler aynı sahneyi paylaştı.
  Aile bireyleri arasındaki tartışma, kavga ve huzursuzluğun çocuklar üzerindeki etkileri ve çocukları sokaklara iten nedenlerin anlatıldığı tiyatroda 5’i polis memuru 9 kişi sahne aldı. Tiyatroda, anne ve babası kavga eden bir kız çocuğunun sokaklarda madde bağımlısı olması ve sokakta yaşadıkları anlatıldı. Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abuzer Gelse başta olmak üzere çok sayıda kişi tiyatroyu izledi.
  Belediye konferans salonunda sahnelenen tiyatro gösterisi büyük beğeni toplarken, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner oyuncuları oyun sonunda tek tek tebrik etti. Salmaner, polis teşkilatının vatandaşlarla hayatın her alanını paylaştığını belirterek, ‘Yeşeren Umutlar’ Projesi’yle toplumun değişik kesimlerine ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.
  Fikret Salmaner, “Polisle halkımız hep aynı sahneyi paylaşıyoruz. Yani hayatın bütün alanında polisle halk iç içedir. Yeşeren Umutlar Projesi Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nün hazırladığı SODES kapsamındaki projelerimizden birisidir. Gecen sene de bu projenin ilkini gerçekleştirmiştik, bu ikincisi. Bu proje kapsamında değişik halk kesimlerine ulaşmayı hedefledik. Bu da bunlardan birisiydi. Özellikle kötü alışkanlıklara karşı gençlerimizi daha uyanık hale getirmek, aynı zamanda ailelerini bilinçlendirmek amacıyla hazırlandı. Hem meslektaşlarımız, hem de profesyonel oyuncuların desteğiyle bence çok güzel mesajlar oldu” dedi.
  Oyuncular ise böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
  Oyunun Yönetmeni Taner Kısa ise, oyunda verilen mesajdan ders çıkarılması gerektiğini kaydetti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz