Öztürk: ” Yatırım İçin El Öpülecekse, Ben O Eli Öperim”

  0
  139

  Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, ilçede yaklaşık 130 kişiye istihdam sağlayacak gübre fabrikasının açılması için girişimlerin sona yaklaştığını bildirdi.

  Öztürk, yaptığı açıklamada, ilçenin her anlamda gelişmesi için çalışmaların dört koldan devam ettiğini söyledi.

  Görev süresine ilişkin açıklamada bulunan Öztürk, “İnşallah kalan şu 2.5 yıllık görev sürem içerisinde belki de daha ekleyeceğimiz projelerimiz olacak, bu çalışmaları memleketimize kazandırırsak, 2019 yılında reis kim olacakmış, aday kim olacakmış, kimn ne hesapları varmış benim şahsen umrumda değil. Ben yapılacak olan hizmetlerin memleketimize kazandırılmasına bakarım” dedi.

  Yatırım İçin El Öpülecekse, Ben O Eli Öperim

  Bu doğrultuda gayret ettiğini belirten Öztürk, şöyle devam etti: “Kimin kapısına gidilecek, kimin eli öpülecek, kimin kapısında beklenilecekse, ben gider beklerim o eli de öperim. Adana’da bir yatırımcımız, hemşehrimiz eski Uşak milletvekili bizim dostumuz. Onun da aracılığıyla Besni’ye bir gübre fabrikası kurulması konuşuldu. O fabrikada benim ne oğlum, ne kızım ne de akrabam çalışacak. Sonuçta memleketin insanı çalışacak. Ben ona bakarım. Bu yatırımcı ile yaklaşık 2 saat görüştük, kendileri gelecekler, müracaatlarını yapacaklar. Projeleri hazır. Hemen inşaatına başlamak suretiyle de 1 yıl içerisinde fabrikayı faaliyete geçirecekler. Şimdi burada 120 -130 tane adam çalışacak. Bine yakın insanın evine ekmek gidecek. Bizim kazancımız budur”

  Faydayı Konuşmamız Gerekiyor

  Besni için faydanın konuşulması gerektiğini vurgulayan Öztürk, “Faydayı konuşalım, iyiliği konuşalım, hayrı konuşalım. Biz bunların tartışmasını yapalım. Devletin idarecilerini yıpratmaya çalışıp, ileride bizim hesabımız var diyerekten, bir hedef koyan zihniyet Besni’ye hiçbir fayda vermez. Tamamen zarar verir, bu Besni’nin aziz milleti, bu tür huzursuzlukları da zamanı gelirse elinin tersiyle iter ve kovar. Biz bunu gördük” dedi.

  Bir Tabela Partisinden Başkanlığı Kazandım

  Kendisinin 2,5 yıl önce bir tabela partisinden başkanlığı kazandığını anımsatan Öztürk, konuşmasını şöyle tamamladı: “Halkımızın desteği ile belediye başkanı oldum. Benim kimliğim belli. Ben AK Partinin kuruluşundan beri içinde olan ve sayın Cumhurbaşkanımızın da cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylığını açıkladığı günden itibaren açık bir şekilde destekleyen birisi olarak, ileride birilerinin küçük hesabına biz alet olacak yada o tür hesaplara kullanacak değiliz. Bizim parti yöneticilerine ve halkımıza karşı sorumluluğumuz var.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz