Otopark Sorunu Gün Geçtikçe Büyüyor

  0
  113

  Adıyaman’da gün geçtikçe otopark sorunu büyürken, vatandaşlar otomobillerini oto parklara park etmeyi tercih etmiyor.

  Kent merkezinde gün geçtikçe otopark sorunu yaşanırrken, vatandaşlar araçlarını otoparklara bırakmak yerine gelişi güzel kaldırımlara park eder hale geldi.
  Özellikle kent merkezindeki caddelerde, ara sokaklarda, kamu binalarına yakın bölgelerde yapılan bu parklar trafiği tehlikeye düşürüyor.

  Yayaların kullanımına tahsis edilen kaldırımlar da sürücüler tarafından işgal ediliyor.

  Bu yüzden caddeden yürümek zorunda kalan yayalar, ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

  Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Çözüm için sadece yerel yönetimler değil, vatandaşların da duyarlı olması gerekiyor. Şikayetçi olup da uygunsuz yere aracını park eden bir sürücünün “hemen çıkacağım” demesi, tabi ki hiçbir çözüme katkı sunmuyor” dediler.

  Otopark sahipleri ise bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirerek, vatandaşlarının araçlarının güvenilir ortamda kalması gerektiğini belirterek, şunları söylediler:
  “Adıyaman’da gün geçtikçe otopark sorunu yaşanmaktadır. Buda taktir edersiniz ki ülkemiz ve kentimiz gelişiyor, buna paralel olarak araç sayıları artıyor. Bizler otopark sahipleri olarak sürücülere şunu söylemek istiyoruz. Araçlarınızı otopark gibi güvenli alanlara bırakmalarını istiyoruz. Otoparklarımız güvenlik kamerası sistemi ile donatılmıştır. Ufak bir ücret karşılığında mal güvenliği ve otopark sorunundan kurtulmuş olacaklar, bunda emniyete de büyük sorumluluk düşüyor. Emniyet araç sahiplerine uyarıda bulunmaları gerek, yollara kaldırımlara park eden sürücülerin araçlarını otoparklara yönlendirmeleri gerekli, uymayanlar hakkında işlem yapılması gerek”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz