Organ Bağış Standına Yoğun İlgi

  0
  55

  3-9 Kasım Organ Bağış Haftası dolayısıyla, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurulan organ bağış standı vatandaşların yoğun ölçüde ilgisini çekti.

  3-9 Kasım Haftası arasında Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Bağış Birimi, hastane çalışanlarına, stajyer öğrencilere ve bazı özel sağlık meslek liselerinde,  Organ ve Doku bağışına dikkat çekmek için çeşitli konferanslar düzenledi.

  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda hastane bünyesinde staj gören öğrencilere ve hastane çalışanlarına organ bağışının önemini anlatan konferanslar verildi.

  Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve özel sağlık meslek liselerinde de aynı konferanslar öğrencilere verildi.

  6 günlük süre zarfında 80 kişi organ bağışına destek verip organlarını bağışlamak için kayıt yaptı.

  Organ Bağış Birimi sorumlusu Fikriye Kaplan, her bağışın yeni bir hayat olduğunu vatandaşlara aktardıklarını söyledi.

  Kaplan, şu bilgileri verdi:

  “Ülkemizde Organ Bağışı konusunda vatandaşlarımız yeterince bilgi sahibi değiller veya yanlış bilgi sahibiler. Biz de bu organ naklini daha doğru aktararak vatandaşların bilinçlenmelerini hedefliyoruz. İlimiz de vatandaşlarımız açtığımız bu stant sayesinde bizlere duyarlılıklarını gösterdiler. 6 günde 80 kişi organ bağışı için kayıt yaparak bırakacakları en büyük mirasın başkalarına hayat olduğunu gösterdiler. Şuana kadar bağış için kayıt yapan herkese teşekkür ediyoruz ve bağışlarınızla hayat devam etsin sloganıyla tüm halkımızı organ bağışına davet ediyoruz”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz