Opr. Dr. Nursel Bazoğlu Öztekin: “Adıyaman’da Siyasete Artık Kadın Eli Değmeli”

  0
  66

  7 Haziran Genel Seçimleri için AK Parti’den aday adaylığını açıklayan isimler arasında yer alan Opr. Dr. Nursel Bazoğlu Öztekin, Adıyaman siyasetine kadın eli değmesi gerektiğini söyledi.

  Adıyaman’dan AK Parti milletvekili aday adaylığını açıklayan isimler arasında yer alan Kadın Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nursel Bazoğlu Öztekin, Adıyaman’da siyasete artık kadın eli değmesi gerektiğini söyledi.

  Projeleri ile ilgili bilgiler verdiği açıklamasında AK Parti ile ülkenin bir bütün olarak geliştiğini ancak bundan Adıyaman’ın yeterince yararlanamadığını söyleyen Bazoğlu Öztekin, eksik kalan yatırımların bir kadın milletvekili ile tamamlanacağına inandığını dile getirdi. Turizmden sanayiye, tarımdan ulaşıma ve sosyal yaşama kadar birçok alanda Adıyaman’ın var olan eksiklerini ortadan kaldırmak için bu göreve talip olduklarını da sözlerine ekleyerek, projelerini şöyle sıraladı:

  “Adıyamanlılarda duble yollara kavuşacak”

  “Göreve layık görülmemiz halinde ilk olarak Adıyaman’ın komşu illere ve ilçelerine olan bağlantı yollarının bir an önce yapılması için gerekli girişimlerde bulunacağız. Adıyamanlıları duble yollara kavuşturmanın yanında demiryolu ile ilgili gelinen noktayı birkaç adım daha öteye götürerek, kısa vadede bu büyük yatırımın ilimize gelmesi için diğer arkadaşlarımızın da destekleri ile yoğun gayret sarf edeceğiz. Bunun dışında Adıyaman’ın en önemli problemi olan sulama sorununu ortadan kaldıracağız. Adıyaman’ın bir ilçesinin ve onlarca köyünün sular altında kalmasına neden olan GAP Projesinden Adıyaman’ın yeterince faydalandırılmaması, Adıyaman’ın gerek sanayi, gerekse tarımsal ekonomi anlamından her geçen yıl daha da geriye gitmesine sebep olmaktadır. Bu noksanlığı ortadan kaldırmak istiyoruz. Bir başka konu da sanayi sektöründeki çalışmalarımız olacak. 5084 sayılı teşvik yasanın iptali edilmesi ile yaşanan problemlerin ortadan kaldırılması için ısrarcı olacağız. Ancak bu şekilde ilde eksikliği var olan nitelikli yatırımcılar getirilebilir.

  “Irgatlık sona erecek”

  Adıyaman’da her yıl ekmek parası kazanmak için başka illere ırgatlık yapmaya giden tarım işçilerini bu dertten kurtaracak yeni projeler hayata geçirilmeli. Bunun için öncelikle Atatürk Barajı’nın nimetlerinden Adıyaman’ın da faydalandırılması gerekiyor. Bakanlıklar nezdinde yapacağımız görüşmeler ve hazırlayacağımız projelerle Adıyaman’ın topraklarını suyla buluşturup, hemşerilerimizi kendi topraklarında üretim yapmaya yönlendireceğiz. Bunun yanında bir diğer proje hazırlığımızda turizm alanında sürdürülüyor. Özellikle, ilimizin gelişmesi için inanç turizminin ve tarih turizminde hamle yapılması gerektiğini düşünüyorum. Nemrut Dağı’na giden yolun sağlıklı bir hal alması, Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi, Arsemia, Tümülüs’ü içerinse bir teleferik projesi hayat geçebilir. Böylelikle yalnız yazın değil kışında turistle kış turizmine katkı sağlayacaktır. Ayrıca, sınırları içerisinde var olan onlarca tarihi, kültürel ve inanç mirası ile (Sahabe Saffan Bin Muattal Türbesi, Nemrut Dağı, Cendere Köprüsü, Karakuş Tepesi, Perre Antik Kenti, Atatürk Barajı gibi…) yer altı zenginlikleri (Petrol, Mermer, diğer değerli madenler…) ile fazlasıyla tanıtılabilecek olan Adıyaman’ımızın tanıtımına ayrıca önem vereceğiz.”

  Nursel Bazoğlu Öztekin kimdir?

  02.03.1971 yılında Adıyaman’da doğan Uzm. Dr. Nursel Bazoğlu Öztekin, 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıpta Uzmanlığını İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları Doğum Anabilim Dalında yapan Uzm. Dr. Nursel Bazoğlu Öztekin, sırasıyla; Samsat Sağlık Ocağında, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlamasında, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında, Besni Devlet Hastanesinde, Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Bakım Evi Hastanesinde, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve son olarak da Adıyaman Park Hospital Hastanesinde görev yaptı. Evli ve iki çocuk annesi olan iyi derecede İngilizce bilen Uzm. Dr. Nursel Bazoğlu Öztekin, çeşitli eserleri ve yayınları ile kısa sürede olsa mesleki kariyerinde önemli yerlere geldi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz