“Okumadığın Gün Karanlıktasın”

  0
  104

  Adıyaman Üniversitesi kütüphanesi 82 bin 636 basılı kitabı ve 90 bin 371 E-Kitabı ile öğrencileri bekliyor.

  Her yıl kitap sayısını artırarak bugünlere ulaşan ve hali hazırda 173 bin 7 basılı, e-kitapla okuyucuları buluşturan Adıyaman Üniversitesi kütüphanesi 2007 yılında 7 bin 665 kitapla hizmete açılmıştı. Akademik ve idari personele, öğrencilere ve dış kullanıcılara hizmet sunan kütüphane, ayrıca 4 basılı dergi, 18 bin 814 e dergi ve 7 ulusal ve yerel gazeteye aboneliği bulunuyor.

  Bünyesinde 706 ansiklopedi 465 sözlük bulunduran kütüphane, ULAKBİM ve merkez kütüphane kapsamında 14 veri tabanına da aboneliği bulunuyor.

  Ayrıca kütüphanede 98 lisansüstü tez bulunuyor. Kütüphanenin 19 bin 462 öğrenci olmak üzere toplamda 20 Bin 632 kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

  Kütüphane hakkında değerlendirmelerde bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, öğrencilere kitaplarla ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundu.

  Gönüllü, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin de kütüphaneye bir an önce üye olmalarını tavsiye ederek şöyle konuştu:

  “Kitap gelecektir, kitap sadık bir dost bir sevgili gibidir. Öğrencilerimizin mutlaka okuması gerekiyor. Çünkü bıçak nasıl bilenerek keskinleştirilirse zihin de okuyarak keskinleşir. Zihni ve aklı zinde tutmanın yolu okumaktan geçmektedir. Okuyan insanın aklı ve zihni zinde olduğu için de öğrendiğini zor unutur, kolay hatırlar. Ayrıca sebepsiz yere canı sıkılan, içinde sebepsiz sıkıntılar yaşayan insanımızın, gencimizin de yine en büyük ilacı kitaptır. Okuyan, aklı ve zihni her an taze bulunan insanlar boşluğa düşmezler, gelecekleri adına kurdukları hayalin ve hedeflerin peşine düşerler, geleceklerini kurgularlar. Okumayan insanlar ise kendi içinde düştükleri sıkıntılarla karanlıkta kalırlar.”

  Öğretim üyelerinin ve öğrencilerin bilimsel çalışmalarına temel oluşturacak ve araştırmalarına destek olacak yayınları ile kütüphanemiz hafta içi 09.00-21.00 ve Cumartesi günleri ise 09.00-16.00 saatleri arasında kitapseverlere kapılarını açıyor.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz