Oğuz Kaan Salıcı, Gölbaşılılardan Destek İstedi

  0
  123

  CHP İstanbul Eski İl Başkanı, CHP Milletvekili Adayı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Sultan Gazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, 7 Haziran Genel seçimler öncesi CHP Adıyaman Milletvekili adaylarına destek olmak için Gölbaşı’na  geldi.

  CHP Adıyaman Milletvekili adayları Fatma Ulubey, Abdurrahman Tutdere, Selçuk Tabak , CHP Adıyaman İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi ile birlikte CHP Gölbaşı Parti binasında vatandaşlarla buluştu.

  CHP İstanbul Eski İl Başkanı, CHP Milletvekili adayı Oğuz Kaan Salıcı, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

  “Değerli arkadaşlar, sevgili hemşerilerim. Ben Gölbaşı’nın sokaklarını çocukken çok gezdim. Uzun zamandır da Gölbaşı’na gelme imkânımız olmadı. İstanbul İl Başkanlığı döneminde fırsat bulup ta ne Gölbaşı’na, ne Besni’ye, ne Adıyaman’a gelme imkanımız olmadı. Ama şimdi seçim kampanyası döneminde bir şekilde fırsat bulup İstanbul’dan buraya sizlerle beraber Cumhuriyet Halk Partisinin başarısını İstanbul’da ve Adıyaman’da perçinlemek için , sizlerle beraber aynı havayı teneffüs etmek için buraya geldim. Burada yapmamız gereken şey önümüzde bir hedef var ,o hedefi hep beraber gerçekleştirmek. İstanbul’da benim seçim bölgem beş milyon kişi sadece iki gün ayırabildim . Seçime kadar hepimizin oturacak ve sohbet edecek zamanımız yok. Arkadaşlar Selçuk Tabak benim kuzenim. Ben buraya Selçuk Tabak için gelmedim. Ben buraya Abdurrahman Tutdere için geldim. Ben buraya Fatma Hanım için geldim. Onları çıkarırsak işte o zaman Cumhuriyet Halk Partisi iktidara yürüyor demektir. Âmâ eğer biz geçen dönemde olduğu gibi biri alır Allah bereket versin der gibi yerimize oturursak emin olun muhalefetteyiz. Hesap  bu kadar basit. AKP 4. Sıra adayı Salih Fırat mazlumun oyunu aldı, zalimin tarafına geçti. Eğer Salih Fırat’ı sandığa gömmezseniz iki elim yakanızda . Kendisi de buradan duysun. Ankara’ya parlamentoya gittiğimizde ben Salih Fırat’ı parlamentoda görmek istemiyorum arkadaşlar. Yeter artık, sen  Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekili olacaksın ,  bu kadar insanın hayır duasını alacaksın. Emeğini alacaksın. Sonra gideceksin , bizi meydanlarda gaza boğan ,bizi her gün eziyete ,işkenceye maruz bırakan iktidarın tarafına geçeceksin. Ne için? Duygusal   nedenden. Böyle bir şey olmaz. Biz bedel ödeyen insanlarız. Biz geçmişte de bedel ödüyorduk, bu gün de bedel ödüyoruz. Kimseye CHP’de siyaset yaptığı için çeyrek altın vermiyorlar. Çocuğumuz sürgüne gidiyor. İş bulamıyoruz. Her türlü sorunla biz karşılaşıyoruz. Muhalefette olduğumuz sürece bu bedel ödemeye son veremeyiz. Bizim yapmamız gereken şey iktidar olmaktır. İktidar olduğumuzda hepiniz bu ülkede ailevisine de, sunisine de ,Türküne de , Kürdüne de , inanana da , inanmayana da aynı gözle bakan , 72 milleti bir gören bir iktidar görür Türkiye. Benim sizlere söyleyeceğim Adıyaman’dan kaç tane Adıyamanlı gönderirseniz İstanbul’dan  üstüne bir de ben varım. Siz buradan üç tane gönderin ki dört vekiliniz olsun. AKP’ye karşı gözünü kırpan, mücadeleden bir adım dönen bizimle beraber olmasın, aramızdan ayrılsın. Bizim gözü pek, sokakta dolaşacak, mücadele edecek ,vatandaşa karşı şefkatli olacak , vatandaşa doğruları anlatacak ama zulmetmek için üzerimize gelen AKP’ye karşı da dimdik duracak arkadaşlara ihtiyacımız var. AKP ile iş birliği yapacak olanlar bizden uzak dursun. Hepinize burada olduğunuz için teşekkür ediyorum”

  Oğuz Kaan Salıcı ve CHP milletvekili adayları ile partilile,r Gölbaşı halk pazarında vatandaşlarla buluştu, esnafı gezerek partilerine destek istediler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz