Öğrencilere Vergi Bilinci Aşılandı

  0
  111

  Adıyaman’da öğrenciler Defterdar Orhan Mutluay’ı makamında ziyaret etti.
  İlköğretim okulu öğrencileri Adıyaman Defterdarı Orhan Mutluay’ı makamında ziyaret ederek, 25. Vergi Haftası’nı kutladı. Defterdarlık görevlileri öğrencilere vergi bilincini aşılamak için verginin öneminden bahsederken, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
  Defterdar Orhan Mutlu, vergi bilgincini arttırmak ve gelecek nesillere aktarmanın önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Vergi Haftasının amacı verginin, ülke kalkınmasında ve ekonomik büyümedeki rolü ve öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulmasıdır.
  Bu kapsamda; haksız rekabetin önlenmesi, kamu finansmanının sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için kayıt dişiliğin azaltılması ve önlenmesi en temel vizyonumuzdur.
  Bununla birlikte; kamu hizmetlerinin yerine getirilmesindeki görev anlayışımız; sürekli gelişimi, katılımcılığı, saydamlığı, tarafsızlığı, dürüstlüğü, kamu yararını gözetmeyi, hesap verebilirliği, ön görülebilirliği, tüm eylem ve işlemlerde mevzuata uygunluğu ilke edinmiş bir Bakanlık teşkilatı olarak etik davranış içerisinde hareket etmek görev anlayışımız ve bilincimizdir” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz