Nemrut Dağı’nın Zirvesinde Karate Şampiyonası

  0
  80

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Adıyaman Nemrut Komagene Karate Şampiyonası’nın final karşılaşması Nemrut dağı zirvesinde yapıldı.

  Dünyanın 8. Harikası olarak bilinen, UNESCO tarafından Dünya Kültür mirasları arasında yer alan  güneşin doğu ve batışının devasa kral ve tanrı heykellerinin arasında izlendiği dünyanın en yüksek açık hava müzesi nemrut Dağı bu kez karatecileri misafir etti.

  13-14 Ağustos tarihleri arasında Adıyaman’da düzenlenen Adıyaman Nemrut Komagene Karate Şampiyonası sona erdi. Müsabakalara Adıyaman, İstanbul, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Şanlıurfa, Kilis, Mersin, Mardin ve Hatay illerinden sporcular katıldı. Müsabakalar bay ve bayanlar kategorisinde genç, yıldız, ümit ve minikler branşında gerçekleştirdi.

  Adıyaman Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakaların finalinin Dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağı zirvesinde gerçekleştirildiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Seyit Ahmet Bağcı, bu yıl ilki yapılan 1. Nemrut Komagene Karate Şampiyonasının önümüdeki yıl yoğun ilgi görmesi nedeniyle uluslar arası boyuta taşınarak daha büyük bir organizasyon ile Adıyaman’da gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi.

  Bağcı:”İki gün süren müsabakaların her kategorisinin final maçı nemrut dağı zirvesinde gerçekleştirilerek bir ilke imza atan şampiyonaya ilgi büyük oldu. Takım olarak Gaziantep birinci, Adıyaman ikinci, Adana ise üçüncü olurken ilimizin tanıtımına katkı sağlayan bu organizasyon kapsamında ilimize gelen tüm sporcu, idareci ve federasyon temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz