Nefesimizi Kestiler!

0
1399

Yaz mevsiminde Adıyamanlıların nefes alacağı piknik alanı sayısı coğrafi şartlara göre yeterli gözükse de ne yazık ki YETERSİZ İDARECİLER yüzünden Adıyamanlılar nefes alamaz durumda.

Abuzer Gaffari mevkide bulunan Beşpınar Mesire Alanı ve Gazi Han Dede Mesire Alanı İl Özel İdaresi Genel Sekreterinin beceriksizliği yüzünden şuanda atıl durumda bekliyor. İhale süresi biten Gazi Han Dede ve Beşpınar mesire alanlarının yeniden ihalesine, ağır şartlardan dolayı kimse katılmak istemiyor.

Beşpınar Mesire Alanı

Piknik alanlarını kısıtlı olmasına rağmen bu kadar ağır şartlarda ihaleye çıkartılması kimin ne işine yarıyor belli değil. Kavurucu yaz aylarında vatandaşın nefes alacağı piknik alanlarının kapısına kilit vurularak tüm şehri cezalandırmak nasıl bir mantıktır?

Vatandaşlar, her zaman sahipsizlikten yakınan şehrimize liyakat sahibi olmayan beceriksiz yöneticileri göreve getirmesinden dolayı Milletvekili Ahmet Aydın’a tepki gösterdi.

Milletvekili Aydın’a tepki gösteren vatandaşlar, “Yaz aylarında nefes alacağımız yer sayısı yok denecek kadar az, eski valimiz Mahmut Demirtaş’tan Allah razı olsun Beşpınar, Beşpınar Marina, Gazi Han Dede piknik alanları onun zamanında yapıldı. Vali Demirtaş Adıyamanlılar rahat huzurlu piknik alanlarına kavuşsun diye çok büyük uğraşlar verdi. Gece gündüz, mesai saati gözetmeden bu tesisleri yaptırdı. Maalesef şimdi buraların durumu içler acısı, yazık bu kadar duyarsızlık olmaz.”, “Bu mevsimde yöneticilerin beceriksizliği yüzünden mağdur ediliyor. Bu gibi yöneticileri göreve getiren milletvekili Ahmet Aydın vatandaşın mağduriyeti karşısında eseriyle gurur duysun. Bu kadar ağır şartlarda kimse gelip ihaleye girmez. Özel İdare bu gibi yerlerde kar marjı düşünmemesi gerekir.
Özel İdare yayınladığı ihale ilanında giriş ücreti alınmayacak, yıllık muhammen bedeli 50 bin Lira, teminat bedeli ve tesisin bakım ve onarımı için 75 bin lira teminat gibi ağır şartlar istemeleri üzerine kimse ihaleye girmedi.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz