“Ne Mutlu Türküm Diyene” Yazısı Tekrardan Yazıldı

  0
  122

  Adıyaman’ın Tut İlçesi’nde “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı tekrardan yazıldı.

  1982 yılında asker, öğrenci ve gençlerin katılımıyla “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı yazılmıştı. 15 Temmuz darbe girişimin ardından vatandaşlar birlik beraberliğini ön plana çıkarttığı günlerde merkez ve ilçelerde olduğu gibi yüksek dağlarda yazan “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı tekrardan gündeme gelerek yeniden boyandı.

  Vatandaşlar, “Ne Mutlu Türküm Diyene” tekrardan boyanmasını ve bakımın yapılmasını sevinçle karşılarken, şunları söylediler:

  “Ulusumuzun ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü bozmak isteyen hain odaklara hiçbir zaman bu vatan evlatları olarak izin vermedik, bundan sonrada izin vermeyeceğiz. “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısının tekrardan yazılması birliğimizin göstergesi haline gelmiştir. Umarım art niyetli insanlar mesajımızı almıştır. Bu ülkede bizler sağ iken kimse bir avuç toprak alamaz elimizden, vatanımız için seve seve canımızı vermeye hazırız. Kimse demesin, bu ülkede asker yok, yanılıyorlar. Herkes bir baksın etrafına, bizler hepimiz askeriz, bizler hepimiz bu vatanın evlatlarıyız”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz