Müteahhitin Paraları Alıp Kaybolduğu İddiası

  0
  105

  Adıyaman’da Yeni Mahalle’de bulunan bir  sitenin  Müteahhidinin paraları alıp kaybolduğu ileri sürüldü.

  İddiaya göre, site sakinleri, müteahhide içinde yollarında yapımını kapsadığı evlerin yapımı ile alakalı gerekli ücretleri ödendi.

  Yapılan ödemelerin karşılığında sözler tutulmadı. Bunun üzerine harekete geçen site sakinleri müteahhide ulaşmak istediler. Ortadan kaybolan müteahhit, site sakinlerini zor durumda bıraktı.

  Bina sakinleri gazetecilere açıklama yaparak, müteahitten şikayetçi olduklarını dile getirdiler ve Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’dan yollarını asfaltlamasını talep ettiler.

  Yaklaşık 100 dairenin bulunduğu özpolatlar sitesi sakinleri, site girişinin yolunun berbat olması nedeniyle evlerine çamurlu halde geldiklerini ifade ettiler.

  Site sakinleri, “Müteahhittin bize verdiği hiçbir sözü yerine getirmediği ve aradan bir süre sonra müteahhitti aradığımızda benim işim değil dedi. O yol belediyenin yolu olduğu için belediyenin yapması gerektiğini söyledi” diye konuştular.

  Site girişinin yolunun yapılması için her türlü girişimi başlatacaklarını ifade eden site sakinleri, mahkeme yoluyla haklarının arayacaklarını dile getirdiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz