MÜSİAD’dan Seçim Değerlendirmesi

  0
  62

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, seçim sonuçlarını değerlendirdi.
  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 30 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi. İş dünyası adına istikrarın devamından yana olduklarını belirten Yıldırım, halkın sandıkta gerekli yerlere gerekli mesajı verdiğini söyleyerek, sandıktan çıkan sonucun herkes tarafından çok iyi okunmasını istedi.
  Seçim sonuçlar ne olursa olsun, ortaya çıkan neticede, sağduyu ve aklıselimin kazandığını belirten Yıldırım, “Milletimiz tarihi bir dönemeci daha geride bırakmış ve 30 Mart Yerel Seçimleri’nde kendi geleceği için kararını vermiş, kararını da, hür iradesiyle sandığa yansıtmıştır. Sonuçlar ne olursa olsun, ortaya çıkan neticede, sağduyu ve aklıselim kazanmıştır. Milletimizin iradesine farklı yöntemlerle ipotek koymaya çalışanlar, siyasi bir yarışta siyaset dışı müdahalelerden medet umanlar, milletimizin ortaya koyduğu takdirinden gereken dersleri çıkarmalıdırlar. Diğer taraftan, bu sonuçlar, mevcut iktidara güçlü bir destek anlamı taşırken, aynı zamanda, daha fazla sorumluluk da yüklemiştir. Sonuçlar, milletimizin de tercihinin bu yönde olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. MÜSİAD olarak, bir kez daha, bu zor süreçten alnının akıyla çıkan milletimize, demokrasinin temel unsuru olan seçme ve seçilme hakkının sağlıklı işlemesine vesile olan herkese, teşekkür ediyor, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.
  Yıldırım, “Ülkemiz; demokrasilerin vazgeçilmezi olan seçim süreçlerinin bir tanesinden daha çıkmış bulunuyor. Önümüzdeki döneme baktığımızda bizleri bekleyen iki seçim daha olduğunu görüyoruz. Bu süreçleri hem demokratik hayata, hem ülkemiz ekonomisine sekte vurmadan, aksine büyüme ve gelişmeyi besleyecek şekilde yaşayacağız. Seçim sonrasında çok daha dinamik ve üretken bir ekonomi oluşturmak adına işimize odaklanıp, ülkemiz insanlarının önüne yeni ufuklar açmak durumundayız” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz