Murat Çakır: “Ülkücüler söz konusu vatan olunca her zaman meydanlardadır”

  0
  234

  Adıyaman Ülkü ocakları eski başkanı Murat Çakır 15 Temmuz Darbe girişimiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

  Herkesin milli idareye saygı duyması gerektiğini söyleyen Murat Çakır, ülkücüler olarak kimsenin silah zoruyla yönetime el koymasına izin vermeyeceklerini söyledi.

  Türkiye’de her darbe girişimine karşı ülkücülerin o tankların, darbeci askerlerin silahlarının karşısında olduğunu ifade eden Çakır şunları söyledi: “Bizler ülkücüler var oldukça bu ülkede kimse darbe yapamaz. Bu memleket bizim, hepimizin. Bu ülkede 77 millet bir arada yaşıyoruz. Konu vatan olunca hepimiz birleşir, ne pahasına olursa olsun biz bir tek vücut olarak ülkemizi her türlü saldırıya karşı koruruz. Bizim diğer milletlerden farkımız ülkemize karşı yapılan her türlü saldırıya karşı topyekün mücadele etmemizdir. Çünkü dış ülkelere gittiğimizde biz Türkiyeliyiz diyoruz.” Dedi.

  Türkiye’nin Ortadoğu ve arap dünyasındaki hiçbir devletle karıştırılmaması gerektiğini belirten Çakır şunları söyledi: “Biz vatanımız için, tüm Türkiye olarak tek vücut olarak tankın, uçak bombalarının önüne canımızı siper ederiz. Ülkemizde demokrasinin zarar görmemesi, ezanlarımızın dinmemesi, bayrağımıza namahrem eli değmemesi için gözümü kırpmadan cephede, sokakta savaşırız. Ülkücü camiası olarak bu konuda en çok vatan evladını şehit veren camiayız. Dün nasıl şehit olduysak bugünde vatanımız uğruna seve seve şehit oluruz. Söz konusu vatan olunca biz ülkücüler olarak gerisi teferruattın, biz her zaman ülkemiz, bayrağımız, namusumuz için bu meydanlarda olacağız ve hiçbir şekilde darbeye müsaadeye etmeyeceğiz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz