Mülk Göleti Temizleniyor

  0
  49

   DSİ’nin Türkiye’de Ilıca Barajı’ndan sonra uygulayacağı 2. proje olan Mülk Göleti Temizlenmesi Projesi Eylül ayının başında hayata geçiyor. 
  Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, uzun bir süreden bu yana takibini yaptıkları projede sona gelindiğini ve Eylül ayı başında çalışmalara başlanacağının müjdesini verdi.
  Göletin temizlenmesi için DSİ Genel Müdürlüğünden bir uzman ekibin Adıyaman’da incelemelerde bulunduğunu belirten Yetiş, dip çamuru olarak çıkarılacak atığın kaliteli gübre olabileceğini bunun için gerekli analizlerin yaptırıldığını söyledi.
  Dip çamurunun kaliteli gübre çıkması durumunda talep eden köylülere verileceğini belirten Yetiş, ayrıca çökeltme ve dinlendirme için havuz yapılacağını ifade ederek, “Göletin temizlenmesi ile ilgili uzun bir süredir çaba gösteriyoruz. Bu proje DSİ’nin Ilıca Barajı’ndan sonra Türkiye’de uygulayacağı 2.proje olacak. Bu yönüyle de Adıyaman’da bir ilk. Sürecin en kısa zamanda sonlanması için çalışma arkadaşlarıma gerekli talimatı verdim. Projenin takipçisiyiz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz