Müge Anlı’dan BEGED’e Tekerlekli Sandalye Yardımı

  0
  113

  Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı, Adıyaman’ın Besni ilçesinde faaliyet gösteren Besni Gönüllü Engelliler Derneği aracılığıyla 10 engelliye tekerlekli sandalye hediye etti.

  Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı’nın gönderdiği 10 adet tekerlekli sandalye Besni Gönüllü Engelliler Derneğinde düzenlenen törenle engellilere verildi.

   

  Dernek binasındaki törene Besni İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Binbaşı Ferhat Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, Besni Gönüllü Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Öncel, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

   

  Engelli vatandaşlara ayrıca kışlık mont hediye eden İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, gönderilen tekerlekli sandalyelerle ilgili duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle dile getirdi:

   

  “Kullandığımın her zaman güzel bir cümle olduğunu düşündüğüm, insanlığa en büyük şey bedenlerin engelli olması değil vicdanların engelli olmamasıdır. Önemli olan insanlarımızın vicdanının, zihninin, aklının, akli melaikelerinin engelli olmamasıdır. O yüzden bu kardeşlerimizin her zaman arkasında olacağız. Devlet olarak bize düşen ne ise biz bunları yapmaya gayret edeceğiz. Gerek Besni’mizde gerekse köylerde bütün engelli kardeşlerimize ulaşacağız onların ihtiyaçlarıyla birebir ilgileneceğiz. Bu devlet olarak bize düşen bir vazifedir. Tabi biz bir noktaya da parmak basmak istiyoruz. Devlet olarak biz bu gayreti göstererek bütün insanlarımızı da buna teşvik etmek istiyoruz. Çünkü hayatta mutlu olmanın tek bir yolu vardır oda başkasına faydalı olabilmektir. Başkasına faydalı olabildiğimiz ölçüde de o kadar mutluyuzdur. Bu vesileyle bu tekerlekli sandalyelerin kardeşlerimize kazandırılmasında emeği geçen başta dernek başkanımız Mustafa kardeşimiz olmak üzere ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Dernek Başkanı Mustafa Öncel ise; “Bizim de Müge Anlı’ya telefon açmamız ve bizi kırmayıp 10 adet tekerlekli sandalye gönderdiği için çok teşekkür ediyoruz. Ve çok değerli Besni Kaymakamımıza bizi kırmayıp bizle beraber olduğu için teşekkür ederim” dedi. Törende engelli annesi olarak duygu ve düşüncelerini dile getiren Kadriye Şengül ise bu gibi organizasyonların sürekli hale gelmesini isteyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Son olarak tekerlekli sandalyesine kavuştuğu ve okula gidebileceği için çok mutlu olduğunu söyleyen 8 yaşındaki Nurten Şahiner ise; “Kaymakam Bey amca ve hemde Müge Anlı sayesinde artık tekerlekli sandalyeme kavuştum. Onlar olmasaydı belki ben şuan okula gidemeyecektim, dolaşamayacaktım. Onlara çok çok teşekkür ediyorum”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz