Müftü Öztürkçü’den Başkan Kutlu’ya Ziyaret

  0
  53

  Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu makamında ziyaret ederek, bir buket çiçek takdim etti.   

  Müftü öztürkçü, 30 Mart seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkanı seçilen F. Hüsrev Kutluy’u hem tebrik etmek amacıyla, hem de Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ziyaret ettiğini belirtti. Hz. Muhammed (sav)’in dünyayı onurlandırmasının 1443’ncü seneyi devriyesi olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin bu yıl 13 Nisan Pazar günü Samsat’ta bulunan Sahabe Safvan bin Muattal hazretlerinin makamında kutlanmaya başlanacağını dile getirerek, programla ilgili şunları söyledi:

  “Kutlu Doğum Haftası programı 13 Nisan Pazar günü saat 14’te Samsat İlçemizde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal hazretleri türbesinde başlayacak. Sayın Başkanımıza programla ilgili davetiye verdik. Kendisini aramızda görmek istiyoruz. Programda ilahiler okunarak, hafızlarımız tarafından Kur’an ziyafeti sunulacak. Ayrıca il genelinde Kutlu Doğum’un amacına uygun bir şekilde kutlanması için Müftülük olarak hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Bütün Adıyamanlı vatandaşlarımızı etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

  Ziyaretle ilgili duyduğu memnuniyeti belirten Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise, İl Müftülüğü tarafından Pazar günü gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin Adıyaman için çok önemli olduğunu kaydederek, İl müftülüğünün ve tüm Adıyaman halkının Kutlu Doğum Haftasını kutladı.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz