Müdürlere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

  0
  44

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Valilik İçişleri Birim Müdürleri ile İlçe Yazı İşleri Müdürlerine tablet bilgisayar dağıttı. 
  Kamuda daha az kaynaklarla vatandaşlara daha kaliteli ve verimli hizmet sunabilmek amacıyla İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından ‘e-Dönüşüm Türkiye Projesi’ kapsamında Valilik İçişleri Birim Müdürleri ile İlçe Yazı İşleri Müdürlerine gönderilen tablet bilgisayarlar Vali Mahmut Demirtaş tarafından dağıtımı yapıldı.
  Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen tablet bilgisayar dağıtım töreninde konuşan Vali Mahmut Demirtaş, İl genelinde Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan yönetici düzeyindeki 11 Valilik Birim Müdürü ile 8 Kaymakamlık İlçe Yazı İşleri Müdürleri olmak üzere toplam 19 adet personele tablet bilgisayar dağıtımı yapıldığını söyledi.
  Vali Demirtaş, “İçişleri Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi tarafından gönderilerek, dağıtımını yaptığımız tabletler ile amaç, personelin görev yeri dışında, resmi iş ve işlemlerini yer ve zaman faktöründen etkilenmeden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmesine olanak sağlamaktır. Kamunun kendi işleyişini özel sektör ve vatandaşın devlet ile olan iş ve işlemlerini azami ölçüde kolaylaştıracak olan e-Dönüşüm Türkiye Projesi İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere, diğer tüm bakanlıklar ve taşra teşkilatındaki birimleri olan diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca uygulanmaktadır” dedi.
  İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Valilik ve Kaymakamlıklara gönderilen ve hem tablet hem de dizüstü bilgisayar özelliği taşıyan bu bilgisayarların personelin işlerinde büyük kolaylıklar sağlayacağını dile getiren Vali Demirtaş, “Proje kapsamında dağıtımı yapılan bu tabletler bir taraftan personelin kişisel gelişimine katkı sağlayacak, diğer taraftan da bürolardaki dolapları dolduran yığınla dosya, kağıt ve kırtasiyeciliği bitirerek, dijital yaşamın en önemli parçalarından biri oluşturularak 7 gün 24 saat hizmet sunma özelliği ile kamu yönetiminde daha az kaynaklarla daha kaliteli bir hizmeti beraberinde getirmiş olacaktır. Bu sayede Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız gerek içişleri Bakanlığı nezdinde gerek iş ve işlemleri bulunan vatandaşlarımıza büyük kolaylıklar sağlarken, diğer taraftan da kamu hizmetlerinin şeffaf, etkin ve verimli yürütülmesine büyük katkılar sağlayarak e-Dönüşüm Türkiye Projesi’ne öncülük etme imkanı sağlamış olacaktır. Bu projede emeği geçen İçişleri Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz