MTTB’de Bayrak Değişimi

  0
  71

  2011 yılından bu yana aktif olarak faaliyetlerini sürdüren MTTB Adıyaman Şubesinde bayrak değişimi yaşandı.

  Türkiye’de Milli Görüş teşkilatının temeline dayanan derneklerden bir tanesi olan ve geçmişi 1916 yılına dayanan Milli Türk Talebe Birliği Adıyaman Şubesinde başkanlık el değiştir.

  2011 yılında M. Sait Yıldırım başkanlığında yeniden kurulan ve 2013 yılında Muhammet Ali Yağımlı’nın başkanlık görevine getirildiği MTTB Adıyaman Şubesinde yeni başkan Ebubekir Sıddık Kara oldu.

  Her dönem genç isimler öncülüğünde yoluna devam eden ve yeniden kurulduğu tarihten bu yana Adıyaman’ın en faal derneklerinden bir tanesi olan MTTB Adıyaman Şubesi’nin yeni başkanı seçilen Kara yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle beni bu kuruma layık gören büyüklerime teşekkür ediyorum. Ben de bu görevi büyük mutlulukla kabul ettim. Bu görevin önce İslam alemine, vatanımıza ve milletimize hayırlı olması en büyük temennimdir. Rabbim üzerime yüklenen bu görevi en doğru şekilde devam ettirmeyi nasip etsin. Bu güzide görevi bizden önce başarıyla yürüten Muhammet Ali Yağımlı ağabeyime ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

  Eski Başkan Muhammet Ali Yağımlı ise yaptığı açıklamada, “2011 yılının Aralık ayında MTTB’li büyüklerimiz ve M. Sait Yıldırım başkanımız öncülüğünde Adıyaman’da toprağa bir tohum attık. Bu tohum bugün fidana dönüşmüş durumda. 2013 yılında arkadaşlarımızla birlikte başkanlık görevini yürütmeye başladık. O tarihten bu yana da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. MTTB bana ve arkadaşlarıma çok şeyler kattı. Bugün bu teşkilattan madden ayrılırken hüzünlüyüm fakat bir o kadarda bahtiyarım. Bu yolda bizlere destek olan yardımlarını esirgemeyen tüm kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün bu bayrağı devralan Ebubekir Sıddık Kara kardeşime ve ekibine de ayrıca başarılar diliyorum. Bundan sonrası için de bize MTTB çatısı altında ne görev düşerse yapmaya hazırız. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz