Modern Hastane Hizmete Giriyor

  0
  86

  Sincik ilçesinde yapımı devam eden modern Devlet Hastanesinin tamamlanmasına sayılı günler kaldı.

  Sincik ilçesinde yapımı devam eden Devlet Hastanesinin tamamlanmasına az kalırken, ilçe halkı, hastanenin hizmete gireceği günü sabırsızlıkla bekliyor.

  Sincik ilçesinin girişinde, 6 bin 655 metrekarelik bir alan üstüne  kurulan hastane, hizmete girmesi ile beraber, 1 Ameliyathane salonu,  2 doğum salonu, 2 acil müşahade odası, 6 poliklinik ve 2’şer kişilk 10 oda halinde 20 yatak kapasiteli olarak Sincik halkına hizmet verecek.

  Bir çok branşta hizmet verecek olan hastanenin açılışı ile beraber, ilçenin bir çok sağlık sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

  İlçe halkı basit hastalıklar ve sıradan  bir muayene için  olsa dahi Kahta Devlet  hastanesine  sevk edilmekten bıktıklarını ifade ettiler.

  Hastanenin inşaasında sorumlu, yüklenici  firma   yetkilisi ise devlet hastanesinin büyük ölçüde inşaatının tamamlandığını belirterek, hastanede çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarının yapıldığını, bunların tamamlanması ile beraber  hastanenin kısa bir süre zarfı içerisinde  eksiklerin tamamlanılarak yetkililere teslim edileceğini dile getirdi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz