Mısır’daki İdam Kararına Tepkiler

  0
  69

  Alperen Ocakları Adıyaman Şube Başkanı Sinan Önder, Mısır’da 529 kişi için alınan idam kararına tepki göstererek bir basın açıklaması düzenledi.
  Önder, yaptığı açıklamada, Mısır’da 529 kişi için alınan idam kararını kınadı. Önder, “Cinayet şebekesi katil cuntacıların emrindeki mahkemeler, geçtiğimiz günlerde dünyada eşi benzeri görülmemiş bir hukuksuzluğa daha imza atarak 529 kardeşimize idam cezası verdi. Minye mahkemesinde görülen ve aralarında İhvan-ı Müslimin teşkilatının lideri Muhammed Bedii’nin de bulunduğu bin 200 kişinin yargılandığı bu davada, darbe karşıtı protestolar nedeniyle yargılanan kardeşlerimiz şiddet olaylarına karışmak, kişilere ve kamu malına saldırı gibi uydurma suçlamalarla idama mahkûm edildiler. Mısırda verilen sadece bir idam kararı değil, aynı zamanda tüm insanların kendi insanlıklarını sorgulamasına sebep olacak karardır. Uluslararası kamuoyunun ahlaksız suskunluğuna ve hatta darbecilerle işbirliği yapan politikalarına rağmen, ilk günden bu yana yılmadan direnen Mısırlı kardeşlerimizi buradan selamlıyoruz. Aylardır devam eden zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit verme pahasına dünyada eşi benzerine az rastlanan bu onurlu bir direnişe imza atan Mısırlı kardeşlerimiz, bu yargı zulmüne de teslim olmayacaklardır” dedi.
  “Burada kendileri için endişelenilmesi gerekenler bu insanlık dışı uygulamayı sessizce seyreden insanlardır” diyen Önder, şunları kaydetti:
  “Çünkü bu insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bugün Mısır’da 529 tane hayvan öldürülecek denilse bütün dünya ayağa kalkar. Peki, bu insanların hayvanlar kadar da mı değeri yok. Bizler Alperen Ocakları olarak İhvan’a karşı gerçekleştirilen bu haksız, hukuksuz ve alçakça saldırıları, bir komediden farksız olan idam kararlarını, cuntanın baskı ve despotizmi şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Cinayet şebekesi cuntacıların işlediği katliamlarda şehit düşen kardeşlerimizin şahadetlerinin Âlemlerin Rabbi olan Allah katında kabul edilmesini yüceler yücesi Rabbimizden bir kez daha diliyoruz. Mısırlı Müslüman kardeşlerimizin mücadelesi ile dayanışma içinde olduğumuzu, zalimlere karşı bugüne kadar ortaya koydukları direnişle iftihar ettiğimizi duyuruyor, Rabbimizden kardeşlerimize sabır ve güç vermesini, ayaklarını sabit kılmasını diliyoruz. Adıyaman Alperen Ocakları olarak Mısır’da askerî cuntanın karşısında, kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz