Minik Cimnastikçilerin Gösterisi Nefes Kesti

  0
  72

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Artistlik Cimnastik İl Birinciliği yarışmaları düzenlendi.
  Adıyaman Gençlik Merkezinde yapılan yarışmalarda Minikler 1, Minik 1 Kızlar, Minik 2 Kızlar, Mink 1 Erkekler, Küçükler Bay – Bayan olmak üzere 5 kategoride yarışan öğrenciler, derece yapabilmek için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. 3 Erkek 17 Kız olmak üzere toplam 20 sporcu katıldıpı büyük çekişmeye sahne olan yarışmalar sonunda dereceye giren öğrencilere ve okullara kupalarını Vali Yardımcısı Levent Öztin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem, Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya, Okul Spor Şube Müdürü Ömer Faruk Dursun ve Besni İlçe Müdürü Fetih Siner tarafından verildi.
  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Adıyamanlı gençlerimizin spor olan ilgisi her geçen gün artarken bizler de farklı ve yeni branşlarla gençleri tanıştırıyoruz. Cimnastik sporu da ilimizde yeni bir branş olmasına rağmen özellikle kız öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile bizleri mutlu ediyor. İlimizde tüm branşlarda gençlerimize spor yapabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız diğer branşlarda olduğu gibi Cimnastik sporunda profesyonel sporcular yetirerek gençlerimizin ulusal ve uluslararası başarılar elde etmesini sağlamaktır.Bugün Okullar Arası Cimnastik İl Birciliği müsabakalarında dereceye giren okullarımız ve sporcularımız 5-7 Mayıs 2014 tarihlerinde Bolu’da yapılacak olan Okullar Arası Cimnastik Türkiye birinciliğinde ilimizi temsil etmeye hak kazanmışlardır. Ben şimdiden müsabakalara katılan tüm okullarımıza teşekkür ederek, sporcu ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz