Milletvekilleri Yetiş ve Fırat 400 Yataklı Hastaneyi Gezdi

  0
  40

  AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Murtaza Yetiş ve Salih Fırat, Eylül’de hizmete girecek olan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulundu. 
  Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, hastaneyi inceleyen ve doktor olan AK Parti Milletvekilleri Murtaza Yetiş, Salih Fırat’a hastaneyle ilgili bilgi verdi.
  Milletvekili Salih Fırat, 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, Eylül ayı sonuna doğru açılacak olmasının sevincini yaşadıklarını belirterek, “Hastanenin servisleri, odaları ve diğer mekanlarını gezdik. Kelimenin anlamıyla dört dörtlük bir hastane yapıldı. Adıyaman’a hayırlı olsun. 2010’da temeli atılan bu hastanemiz bugün tamamlandı. 400 yataklı hastanenin yan tarafına 200 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi kazandıracağız. Adıyaman’da ciddi oranda sağlık hizmetini giderecek hastaneye kavuşuyor. Daha önceden yatak sıkıntısı ve fiziki yapı sıkıntısı vardı. Odalar şimdi tek kişilik, hasta ve hasta yakının duşunu alacağı, neredeyse beş yıldızlı otel standartlarında bir hastane açılıyor. Çalışanların rahat edeceği bir çalışma ortamı var. Adıyaman halkı daha iyilerine layık.
  Hem çalışan için hem de hasta ve hasta yakınları için çok iyi bir fiziki ortam var. Hastaların tedavisinin yüzde 50’si moraldir. Bu ortam hastanın tedavisinin başlamasına yardımcı olacaktır. Sağlık alanında Adıyaman hak ettiği yere gelmek üzeredir” dedi.
  Milletvekili Murtaza Yetiş ise, Adıyaman’da Sağlıkta Dönüşüm Programıyla birlikte önemli reformlar yaşandığına dikkat çekerek, “Adıyaman’da son 10 yıllık süre içerisinde yapılan hizmetler bu hastane ile zirve yaptı. Fiziksel mekan ihtiyacı büyük oranda giderilmiş olacak. Sağlığa erişimi kolaylaştıracak. Fiziki mekan sorunu çözülecek. İnşaatın biterek tefrişatının başladığını görmek bizi son derece memnun etti. Şuanda devlet malzeme ofisinden bütün tefrişat malzemeleri satın alınıyor. Buradaki tüm malzemeleri sıfır olarak alıyoruz. Şimdiden bütün halkımıza hayırlı olsun diliyor” dedi.
  Adıyaman’ın Kahta istikametine doğru şehir çıkışında yapılan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 80 bin metrekare kapalı alanı, 63 yoğum bakım hasta kapasitesi, 17 ameliyathanesi ve 400 yatak kapasitesiyle hizmet verecek. İç tefrişatı ve yeni cihazlarla birlikte 150 milyon TL’ye mal olan hastane 4 yılda tamamlandı.

  AW157880

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz