Milletvekili Yetiş’ten, Gölbaşı İlçesine Ziyaret

  0
  43

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ve belediye meclis üyelerini Gölbaşı ilçesinde ziyaret etti. 
  Ziyarette bir konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, üzerinde çok fazla durdukları her konu ile yakından ilgilendikleri için teşekkürlerini sunarak sağlık konusunda da ayrı bir ilginin gösterildiğini ifade etti.
  Özdemir, “Hastane inşaatımız çok şükür başladı ama başlarken küçük bir kazadan dolayı sağlık hizmeti sıkıntıya girdi. Hastanemiz zor şartlar altında hizmet vermekte. Hem hastane şu anda sağlık hizmeti sıkıntısı çekmekte hem de doktor eksikliğinin sıkıntısını çekmektedir. Bu konu üzerinde yoğunluğunuzu ilçe halkı adına biraz daha artırmanızı istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olacağınıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.
  AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş ise yaptığı konuşmada, “Gölbaşı ve Adıyaman Devlet Hastanelerindeki hekim açığını tamamını olmasa bile bir kısmını kapatmak için uğraşıyoruz, gerekli yerlerle görüşüyoruz. Gölbaşı’nın ihtiyacı olan bazı yatırımlar başladı. Hastane inşaatının başlamış olması önemli bir yatırım. Daha önce yapılan ek bina ve şimdi yapılacak yeni binalarla fiziki açıdan hastanede bir sıkıntı kalmayacak. Gölbaşı Organize Sanayi için doğalgaz sorunu da çözülmek üzere. Gölbaşı gibi birçok yerde doğalgaz sıkıntısı var o da mevzuattan kaynaklanıyor. Bakanlık tebliği yayınlandı bu konu ile ilgili. Türkiye’de 5. ve 6. Bölgelerde bulunun OSB’lerin doğalgazının karşılanması Bilim ve Sanayi Bakanlığı’nın ve BOTAŞ’ın ortak işbirliği ve finansmanı ile çözülecektir diye bir tebliğ yayımlandı. BOTAŞ, bu tebliğin ardından bakanlığa talepte bulundu, 1-2 ay içerisinde bu gibi yerler için toplu bir ihale yapılacak. İhaleden sonra da doğalgaz boruları döşenecek” dedi.
  Cumhurbaşkanı seçiminin Türkiye’nin daha güçlü olması için bir fırsat olduğunu ifade eden Yetiş, “Bu önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi sadece Adıyaman’ın veya Türkiye’nin meselesi değildir. Bu bir dünya meselesidir. Her gün yüzlerce Müslüman katledilmekte. Herkes bunu izliyor sadece Türkiye sesini yükselterek tepki gösteriyor. Bunun için Cumhurbaşkanlığı seçimi dünya meseledir. Türkiye içerisinde Gezi zihniyeti olarak bilinen grupların Başbakan Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçtirmemek için tüm güçleri ile çalıştığını fakat muzaffer olacak olanın yine Başbakan Erdoğan olacaktır. Biz halkımızla bu kutlu davaya inandık. Mazlumların yükselen sesi olduk. Zalim İsrail ve diğer ülkelerin mazlum halka kan kusturmasına seyirci kalmadık. Şimdi CHP, MHP ve diğer dost görünen fakat gerçek yüzlerini gizleyenlerin ittifakları sonuç vermeyecektir. Halkımız artık eskisi gibi boyun eğmemektedir. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde onlar yine mağlubiyetlerini yaşayacaklardır. 10 Ağustos bizim ve tüm halkın bayramı olacaktır” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz