Milletvekili Yetiş: Öğretmenlerimizin çabalarını takdir ediyorum

  0
  588

  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle AK Parti Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş bir mesaj yayımladı.

   

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş yayımladığı mesajında, Genç ve dinamik nüfusuyla Türkiye, gelecek yılların en güçlü ülkelerinden biri olarak bölgesinde yükselen bir değer olmaya devam ediyor. Bu değerin tüm dünyada en güçlü ülkeler liginde yerini almasının en önemli koşulu ise iyi yetişmiş insan kaynağıdır. Hükümetimiz ülkemizin bir avantajı olan genç ve dinamik nüfusunun en iyi eğitim süreçlerinden geçmesi için, eğitimi birinci meselesi olarak görmeye devam ediyor. En büyük şiarı insana hizmet olan başbakanımız Erdoğan’ın liderliğinde eğitimde gelecek yıllar, önemli adımların atılacağı ve beklenen reformların gerçekleşeceği yıllar olacaktır. Son dönem tartışılan dershaneler konusu bir siyasi mesele olarak değerlendirilmemelidir. Bu konunun tüm kesimlerle genişçe istişare edildikten sonra nihayete ereceğine inanıyorum.

  Bugüne kadar ülke olarak elde ettiğimiz başarılarda en büyük emek hiç şüphesiz çok saygıdeğer, muhterem öğretmenlerimizindir. Ülkemizin en ücra köşelerinde büyük fedakârlıklarla vazifeye koşan öğretmenlerimizin büyük mücadelesi ile ihtiyaç duyduğumuz yetişmiş insan kaynağına ulaşmaktayız. Her çocuğumuza büyük emekler veren her bir öğretmenimiz en büyük güzellikleri hakketmektedir.

  Pozitivizmin ve rasyonalizm ile eğitim süreçlerinin ruhsuz bir arenaya dönüştüğü bir dünyada yaşıyoruz. Merhametsizlikten kuruyan dünyayı ise medeniyet dünyamızdan aldığımız değer ve merhamet eksenli yeni bir eğitim inşası kurtaracaktır. Bu yeni eğitim süreci çocuklarımızı zindanlaşan okullardan kurtaracak, yüreklerinde her canlıya saygıyı ve merhameti kazandıracaktır. Eğitimde bu ruh eksikliğine rağmen sınırlı olanaklar içinde öğretmenlerimiz yapabileceklerinin en iyisini yapma gayretindedir. Fakat geldiğimiz noktada eğitimde ciddi bir reform ihtiyacının kaçınılmaz olduğu da bir realite olarak karşımızda durmaktadır.

  Merhametli ve yaratıcının tanımladığı kamili insan olma yolunda 01, öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm öğretmenlerimize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz