Milletvekili Tutdere Esnafın Nabzını Tuttu

0
50

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, çeşitli çalışmalar ve temaslarda bulunmak üzere seçim bölgesi olan Adıyaman’a geldi. Milletvekili Tutdere, döviz kurundaki artışın nabzını seçim bölgesinde esnaf ve yurttaşların sorunlarını dinleyerek tuttu.

Telefon satıcısı olan esnafa ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Tutdere, esnafa kazancını sordu. Esnaf, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Dolarla bir işiniz var mı?” sözünü hatırlatarak, “Bugün 10 lira filan yaptık, sebebi de kürsüde ‘dolarla ne işiniz var’ diyenler. Bu malzemeler hep dolarla geliyor. 10 liraya sattığımız malzemeler dolar TL karşısında değer kazanınca 15 liraya müşteriye satamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yağ Fiyatları Altın Fiyatlarını Geçmek Üzere

Bir değer ziyaret noktası olan bakkal esnafında nabız yoklayan Milletvekili Tutdere esnafa sıvı yağın fiyatlarını sordu. Bakkal, “Sıvı yağ fiyatına 1 haftada 7 lirayı bulan bir zam geldi. 4.5 litrelik yağın fiyatı 60 liradan 67 liraya yükseldi.” Dedi. Milletvekili Tutdere’nin “Fakir fukara yağ da alamayacak” sözüne karşılık veren bakkal esnafı, “Vallahi yağ altın gibi olmuş” karşılığını verdi.

Üniversite Mezunu Çocuğum Evde Oturuyor

Terzi esnafına da ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Tutdere esnafın işlerinin nasıl gittiğini sordu. Kadın esnaf, “İşlerim durgun. İşlerim tütün üretimi yapan köylülere bağlı. Tütün kısıtlandığı için biz esnafın da işi çok durgun. Öğrenci okutuyoruz. İki üniversite bitirmiş çocuğum evde boş oturuyor. Bu sıkıntıları görmeleri lazım” diye konuştu.

“İnsanların Yaşama Dair Umudu Kalmadı”

Esnaf ziyareti sonrasında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Tutdere, “Girdiğimiz her dükkanda herkes şunu söylüyor, ‘İş yok, çarklarımızı çeviremiyoruz, kiramızı ödeyemiyoruz, çocuklarımıza bir ekmek götüremiyoruz’. Bu çok üzücü, insanların yaşama dair umutlarının kalmadığını maalesef gördük” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz